Efektivní propojení pole pomocí junction boxes

Efektivní propojení pole s junction boxes

Škálovatelný instalační koncept

Maximální dostupnost díky modularitě.

Vaše výhody

  • Snížení potřeby místa, hmotnosti a nákladů na propojení pole
  • Zvýšení rezerv pro rozšíření zařízení při stejné potřebě místa
  • Jednoduchý a bezpečný proces objednávání díky jednoznačnému objednacímu číslu
  • Globální schválení a dostupnost
  • Projektově specifická podpora plánování a umístění
  • Pouze jedna kontaktní osoba pro další koncepty

Aplikace

Připojovací skříně polních přístrojů v chemickém zařízení  

Připojovací skříně polních přístrojů v chemickém zařízení

V zařízeních pro technologii procesů jsou stále obvyklé analogové a binární signály nejužívanějšími formami signálů. V závislosti na zařízení se v poli shromažďuje několik stovek až tisíc signálů a jednotlivými páry vodičů jsou připojovány k IO kartám centrální řídicí techniky. Tento přenos dat má jednoduchou manipulaci a diagnostiku. Vyžaduje však i kvůli klasickému paralelnímu zapojení více místa v polním pouzdře.

Jednotlivá senzorická vedení se shromažďují v polních připojovacích skříních, tak zvaných junction boxes, a přes mnohopólové kmenové kabely (trunks) jsou taženy k centrální rozvodně. Projektanti a provozovatelé zařízení stojí při propojení pole v chemických parcích před stále novými výzvami, jak ušetřit místo a tím i peníze. Totéž platí i pro projektanty a provozovatele modulárních zařízení, příp. offshore plošin a tak zvaných FPSO Vessles.

Jeden požadavek je také kladen na vytvoření částí zařízení tak, aby mohla být ušetřena hmotnost, a přesto bylo možné získat dostatek rezervního místa pro možné pozdější rozšíření zařízení.

Řešení

Phoenix Contact nabízí pro všechny procesně technické aplikace vedle velmi rozsáhlého portfolia řadových svornic nyní i program pouzder z ušlechtilé oceli, který byl vytvořen zvláště pro oblasti s hrozícím výbuchem.

CLIPLINE complete  

Redukce konstrukční šířky šetří místo

Řadové svornice pro vysokou hustotu uspořádání na nejmenším prostoru

Řadové svornice CLIPLINE complete mají již více než 90letou tradici. Pro propojení pole v technologii procesů je k dispozici vedle osvědčené techniky šroubového připojení i nová inovace: technologie push-in.

S těmito řadovými svornicemi získáte přehledné a prostorově úsporné propojení na nejmenším prostoru. Zabraňuje chybnému zasunutí a nabízí například s konstrukční řadou PT 1,5 /S… s šířkou rozdělení 3,5 mm ještě možnost připojení 1,5 mm² – to vytváří místo na nosné liště a umožňuje redukci pouzder.

Pouzdro z ušlechtilé oceli s novým konceptem příruby  

Pouzdro z ušlechtilé oceli s novým konceptem příruby

Pouzdro z ušlechtilé oceli s něčím navíc

Nová pouzdra z ušlechtilé oceli se vyznačují vedle globálních schválení především širokým teplotním rozsahem od +140° C do -55° C. Můžete si vybrat mezi různými typy a velikostmi pouzder (od 100 x 100 x 80 mm do 1000 x 1000 x 300 mm) a z různých provedení (příruba, kryt, dveře 0 až 4).

Nový koncept příruby pouzder dosahuje při stejné stabilitě snížení hmotnosti minimálně 10 procent oproti tradičním pouzdrům.

Předmontované junction boxes připravené k připojení  

Kompletní řešení ušetří až 30 procent místa

Předmontované junction boxes připravené k připojení

Na přání od nás získáte hotově osazená pouzdra z ušlechtilé oceli jako kompletní řešení. V souladu s vašimi požadavky obsahují pouzdra naše řadové svornice. Tato kombinace snižuje konstrukční velikost ve srovnání s tradičními polními připojovacími skříněmi o cca 30 procent. To šetří hmotnost, potřebu místa a nákladů při celkovém propojení pole. Musíte se jen rozhodnout mezi úsporou místa (offshore) nebo dodatečnou rezervou pro rozšíření zařízení (například u chemických zařízení).

Rádi pro vás zpracujeme optimální koncept propojení pole a dodáme na přání kompletní řešení (single und multi-vendor), po celém světě, v sjednaném termínu a individuálně pro váš projekt – kontaktujte nás.

Naše produkty

PHOENIX CONTACT, s.r.o.

Mokráň záhon 4
821 04 Bratislava
+421 2 3210 1470

Táto webová stránka používa súbory cookies, pokračovaním v prezeraní stránok súhlasite s našou cookie politikou. Viac informácií nájdete v našich zásadách o ochrane osobných údajov.

zavrieť