Produktlista omvandlare och repeatrar

Filter

19 Träffar

facetDefinition[facetId=PIM_FAC_APPROVAL_CBX_STR, helpText=, helpImageUrl=]

Godkännande

  • Ytterligare tillval
    Stäng

    Godkännande



facetDefinition[facetId=PIM_FAC_NETWORK_INTERFACE_STR, helpText=, helpImageUrl=] facetDefinition[facetId=PIM_FAC_TRANSMISSION_LENGTH_RANGE , helpText=, helpImageUrl=] facetDefinition[facetId=PIM_FAC_CONNECTION_METHOD_STR, helpText=, helpImageUrl=] facetDefinition[facetId=PIM_FAC_TRANSMISSION_MEDIUM_STR, helpText=, helpImageUrl=] facetDefinition[facetId=PIM_FAC_INTERFACE_STR, helpText=, helpImageUrl=]
nyhet

Termineringsmotstånd - PSI-TERMINATOR-PB-TBUS - 2702636

Aktivt termineringsmotstånd för PROFIBUS- och RS-485-bussystem, redundant strömförsörjning, genomkorskoppling av strömförsörjningen via DIN-skene kontaker, galvanisk frånskiljning, tillkopplingsbar terminering, integrerade programmeringsgränssnitt

Gränssnittsomvandlare - FL COMSERVER UNI 232/422/485 - 2313452

Andra generationen FL COMSERVER UNI..., seriell apparatserver för omvandling av ett seriellt 232/422/485-gränssnitt till Ethernet, stöder TCP-, UDP-, Modbus Gateway- och PPP-applikationer, inkl. Com Port Redirector-mjukvara och användardokumentation

Fiberoptiska omvandlare - PSI-MOS-RS485W2/FO 660 E - 2708313

E-nummer: 5171056

Fiberomvandlare med integrerad optisk diagnostik, larmkontakt, för RS-485 2-tråds-bussystem (SUCONET K, MODBUS ... ) upp till 500 kbit/s, NRZ-kodning, termineringsmodul med ett fiberoptiskt gränssnitt (FSMA), 660 nm, för polymer-/PCF-fiberkabel

Fiberoptiska omvandlare - PSI-MOS-RS485W2/FO 660 T - 2708300

Fiberomvandlare med integrerad optisk diagnostik, larmkontakt, för RS-485 2-tråds-bussystem (SUCONET K, MODBUS ... ) upp till 500 kbit/s, NRZ-kodning, T-kopplare med två fiberoptiska gränssnitt (FSMA), 660 nm, för polymer-/PCF-fiberkabel

Fiberoptiska omvandlare - PSI-MOS-RS485W2/FO 850 E - 2708339

E-nummer: 5171059

Fiberomvandlare med integrerad optisk diagnostik, larmkontakt, för RS-485 2-tråds-bussystem (SUCONET K, MODBUS ... ) upp till 500 kbit/s, NRZ-kodning, termineringsmodul med ett fiberoptiskt gränssnitt (BFOC), 850 nm, för PCF-/glasfiberkabel (Multimode)

Fiberoptiska omvandlare - PSI-MOS-RS485W2/FO 850 T - 2708326

Fiberomvandlare med integrerad optisk diagnostik, larmkontakt, för RS-485 2-tråds-bussystem (SUCONET K, MODBUS ... ) upp till 500 kbit/s, NRZ-kodning, T-kopplare med två fiberoptiska gränssnitt (BFOC), 850 nm, för PCF-/glasfiberkabel (Multimode)

Fiberoptiska omvandlare - PSI-MOS-RS485W2/FO1300 E - 2708562

E-nummer: 5171066

Fiberoptisk omvandlare med integrerad optisk diagnostik, larmkontakt, för RS-485 2-tråds-bussystem (SUCONET K, MODBUS ... ) upp till 500 kbit/s, NRZ-kodning, apparat med ett fiberoptiskt gränssnitt (SC-duplex), 1300 nm, för glasfiberkabel

Fiberoptiska omvandlare - PSI-MOS-RS232/FO 660 E - 2708368

E-nummer: 5171048

Fiberomvandlare med integrerad optisk diagnostik, larmkontakt, för RS-232-gränssnitt upp till 115,2 kbit/s, termineringsmodul med ett fiberoptiskt gränssnitt (FSMA), 660 nm, för polymer-/PCF-fiberkabel

Fiberoptiska omvandlare - PSI-MOS-RS232/FO 660 T - 2708410

Fiberomvandlare med integrerad optisk diagnostik, larmkontakt, för RS-232-gränssnitt upp till 115,2 kbit/s, T-kopplare med två fiberoptiska gränssnitt (FSMA), 660 nm, för polymer-/PCF-fiberkabel

Fiberoptiska omvandlare - PSI-MOS-RS232/FO 850 E - 2708371

E-nummer: 5171057

Fiberomvandlare med integrerad optisk diagnostik, larmkontakt, för RS-232-gränssnitt upp till 115,2 kbit/s, termineringsmodul med ett fiberoptiskt gränssnitt (BFOC), 850 nm, för PCF-/glasfiberkabel (Multimode)

19 Träffar

PHOENIX CONTACT AB

Linvägen 2
S-14144 Huddinge
+46 (0)8 - 608 64 00

Denna webbplats använder cookies, genom att fortsätta surfa på webbplatsen godkänner du vår användning av cookies.
Läs vår sekretesspolicy för mer information.

Stäng