Översikt nyheter

Förmonterad för de högsta kraven

2017-02-03

19-splittboxar för OM2- och OM4-fibrer  

Splittklar direkt: förmonterade 19"-splittboxar för OM2- och OM4-splittboxar

Phoenix Contact erbjuder nu nya 19"-splittboxar för FO-baserade datakablage för kopplingsskåp eller datacentraler.

Splittboxarna för fiberklasserna OM2 och OM4 erbjuder en frontutdragbar låda med 12 eller 24 LC-Duplex-anslutningar. FO-pigtails som förts in i splittkassetterna är separat färgkodade, för att underlätta tilldelningen till frontanslutningarna. Anpassade mätprotokoll visar infognings- och återflödesdämpningen för varje pigtail så att de förmonterade boxarna av robust stålplåt kan splittas omgående.


PHOENIX CONTACT AB

Linvägen 2
S-14144 Huddinge
+46 (0)8 - 608 64 00

Denna webbplats använder cookies, genom att fortsätta surfa på webbplatsen godkänner du vår användning av cookies.
Läs vår sekretesspolicy för mer information.

Stäng