FO-patchkabel - FOC-ST:A-SJ:A-GZ02/1 - 1409823

Konfektionerad fiberoptikkabel, zipcord-kabel, glasfiber multimode 50/125 µm, OM3, kontakt: B-FOC (ST) / SC-RJ, skyddsklass: IP20, för kablage i kabelkanaler eller kopplingsskåp, längd: 1 m

Pris inkl. valutajustering:

Översikt

Tekniska data

Godkännanden

Nedladdningar

Mekaniska data

Poltal 2
Antal fibrer 2
Kabeltyp Zipcord
Kabellängd 1,00 m
Kapslingsklass IP20
Tillbaka till ovan

Miljövillkor

Omgivningstemperatur (drift) -10 °C ... 70 °C
Omgivningstemperatur (montering) -5 °C ... 50 °C
Omgivningstemperatur (lagring/transport) -25 °C ... 70 °C
Tillbaka till ovan

Materialdata

Brännbarhetsklass enligt UL 94 V0
Yttermantel / färg aqua
Material kontakt keramisk zirkonium
Tillbaka till ovan

Elektriska data

Överföringshastighet OM3
Tillbaka till ovan

Standarder och bestämmelser

Halogenfri enligt IEC 60754-1/2
Brännbarhetsklass enligt UL 94 V0
Tillbaka till ovan

Märkdata ledning

Kabeltyp Zipcord
Glasfiber
Kabelsymbol I-V(ZN)H
Ledarfärg -
Yttermantel / färg aqua
Kabel, dämpning 2,5 dB/km (vid 850 nm), 0,7 dB/km (vid 1300 nm)
Kabelvikt 15,80 kg/km
Minsta böjradie, fast kablage 15 mm
Minsta böjradie, rörligt förlagd 30 mm
Draghållfasthet kortvarig/kontinuerlig 600 N
Kablagetyp Inomhus
Halogenfri enligt IEC 60754-1/2
Tillbaka till ovan

Environmental Product Compliance

REACh SVHC Lead 7439-92-1
China RoHS Miljövänlig användningsperiod (EFUP): 50 år
Information om farliga substanser hittas under fliken "Downloads"
Tillbaka till ovan

Klassifikationer

eCl@ss

eCl@ss 4.0 27260700
eCl@ss 4.1 27260700
eCl@ss 5.0 27260700
eCl@ss 5.1 27260700
eCl@ss 6.0 27260700
eCl@ss 7.0 27440309
eCl@ss 8.0 27061003
eCl@ss 9.0 27061003
Tillbaka till ovan

ETIM

ETIM 3.0 EC001121
ETIM 4.0 EC000034
ETIM 5.0 EC001263
ETIM 6.0 EC001263
ETIM 7.0 EC001263
Tillbaka till ovan

UNSPSC

UNSPSC 6.01 31261501
UNSPSC 7.0901 31261501
UNSPSC 11 31261501
UNSPSC 12.01 31261501
UNSPSC 13.2 26121607
Tillbaka till ovan

PHOENIX CONTACT AB

Linvägen 2
S-14144 Huddinge
+46 (0)8 - 608 64 00
  • Skapa PDF
  • Rekommendera
  • Feedback

Denna webbplats använder cookies, genom att fortsätta surfa på webbplatsen godkänner du vår användning av cookies.
Läs vår sekretesspolicy för mer information.

Stäng