FO-patchkabel - FOC-LC:A-SJ:A-GZ01/... - 1405694

Konfektionerad fiberoptikkabel, zipcord-kabel, glasfiber multimode 50/125 µm, OM2, kontakt: LC/SC-RJ, skyddsklass: IP20, för kablage i kabelkanaler eller kopplingsskåp

Pris inkl. valutajustering:

Konfiguration

Översikt

Tekniska data

Godkännanden

Nedladdningar

Fördelarna

  • Multimode-patchkabel för dragning inomhus
  • Idealisk för användning i fördelarenheter liksom för anslutning av terminaler
  • Alla komponenter uppfyller UL 94, V0
  • Enskilda delar 2,8 mm, av halogenfritt och flamsäkert material
  • Interferometertester vid varje etapp av certifieringsprocessen
  • Utmärkta mekaniska och optiska egenskaper
  • Uppfyller optiska och mekaniska industristandarder
  • Kontakt medd UPC-slinga för optimala dämpningsvärden
  • Inlänkningsdämpning ≤ 0,5 dB
  • Returflödesdämpning ≥ 35 dB
  • Omfattande testning enligt IEC 61753-122-2 och IEC 61753-1 Cat. C
  • Temperaturväxeltestning enligt IEC 61300-2-1
  • Vibrationstest enligt IEC 61300-2-1
  • Kabelanslutningens dragfasthet enligt IEC 61300-2-5
Logotype

Affärsmässiga uppgifter

Beställningsnyckel 1405694
Förpackningsenhet 1 st
Försäljningskod 32ABNB -
Hänvisning Uppdragsbunden tillverkning (ingen retur)
Katalogsida Sida 417 (C_2_2019)
Vikt per styck (exklusive förpackning) 0,000 g
Tullnummer 85447000
Ursprungsland DE (Tyskland)

PHOENIX CONTACT AB

Linvägen 2
S-14144 Huddinge
+46 (0)8 - 608 64 00
  • Skapa PDF
  • Rekommendera
  • Feedback

Denna webbplats använder cookies, genom att fortsätta surfa på webbplatsen godkänner du vår användning av cookies.
Läs vår sekretesspolicy för mer information.

Stäng