Spre toate informațiile de presă

Noile cabluri patch Zipcord cu fibră OM1

03.03.2016

Cablu patch Zipcord cu fibră OM1  

Cablu patch Zipcord cu fibră OM1

Phoenix Contact lansează pe piață noile cabluri patch Zipcord pentru cablurile de date bazate pe fibră optică.

Cablurile patch sunt disponibile în lungimi individuale de cabluri cu diferite combinații de conectori LC-Duplex, SC-Duplex, ST și FSMA și oferă caracteristici de transmisie optică și mecanică foarte bune. Cablurile patch cu grad de protecție IP20 sunt ideale pentru rate de transmisie de până la 10 Gbps, în inserții protejate, precum centrele de calcul sau cablajele de birouri. Conform IEC 61300-, cablurile patch au valori excelente pentru atenuarea de inserție sub 0,3 dB și amortizarea de întoarcere peste 35 dB. Cablurile patch Zipcord din categoria de fibră OM1 (62,5/125 µm) îndeplinesc dispozițiile de protecție în caz de incendiu, conform UL OFNR și LSZH. Articolul complet este listat UL, ca soluție pre-asamblată de cablare.


PHOENIX CONTACT SRL

Floreasca Business Park
Calea Floreasca 169 A,
Corp A, Etaj 8,
București, România,
RO-014459
0040 21 350 88 12
0040 21 350 88 13

Acest website folosește cookie-uri. Prin continuarea vizualizării site-ului nostru acceptați politicile noastre referitoare la cookie-uri. Pentru mai multe informații citiți politica noastră de confidențialitate.

Închidere