Ewolucja ciężkich złączy wtykowych

Ewolucja ciężkich złączy wtykowych

HEAVYCON EVO — nowość w formacie ciężkich złączy wtykowych. Lekkie, mocne i kompatybilne.

Wraz z nowymi wtykowymi złączami przemysłowymi HEAVYCON EVO uzyskaliśmy innowacyjne i równocześnie ekonomiczne rozwiązanie dla wielu obszarów zastosowania, w których są stosowane metalowe złącza wtykowe. Dzięki nowym obrotowym przepustom kablowym z zamkiem bagnetowym można zredukować swoje zapasy magazynowe o 70%.

Korzyści

  • Zmniejszone koszty magazynowania dzięki zredukowanej różnorodności detali, gdyż obudowa zastępuje osiem konwencjonalnych obudów tulejowych
  • Bezpieczne i niezawodne w zastosowaniu, tak samo mocne jak metal: obudowy z tworzyw sztucznych spełniają wymagania stopnia ochrony IP66 i są wstrząsoodporne do IK08
  • Łatwa obsługa: kierunek odejścia kabla ustala się bezpośrednio na miejscu montażu
  • Swobodny wybór modułów, gdyż HEAVYCON EVO nadaje się do kojarzenia ze wszystkimi znormalizowanymi obudowami aluminiowymi

Jedyne w swoim rodzaju: obrotowe odejście kabla

Złącza wtykowe EVO i standardowe złącza wtykowe  

Mieści w sobie potencjał oszczędności: HEAVYCON EVO

Dzięki nowemu obrotowemu przepustowi kablowemu z zamkiem bagnetowym montaż nowych złączy wtykowych EVO jest łatwiejszy w porównaniu do klasycznych ciężkich złączy wtykowych:

Wystarczy osadzić przepust kablowy na obudowie i zatrzasnąć elementy ze sobą za pośrednictwem zamka bagnetowego 45°. Przy tym kierunek odejścia kabla jest określany bezpośrednio na miejscu montażu.

Wykorzystaj ułatwioną logistykę i lepszą dyspozycyjność — dzięki nowemu przepustowi kablowemu wystarczy jedna obudowa do wszystkich zastosowań.

Ciężkie złącza wtykowe z tworzywa sztucznego

Przemysłowe złącza wtykowe HEAVYCON EVO

Tak bezpieczne jest tworzywo sztuczne

Złącza wtykowe HEAVYCON EVO wykonane z tworzywa sztucznego o wysokich parametrach są tak samo mocne jak ciężkie metalowe złącza wtykowe: są one chronione do stopnia ochrony IP66 oraz są wstrząsoodporne do IK08.

Wiele kolejnych badań elektrycznych i mechanicznych udowadnia, że złącza wtykowe EVO najlepiej nadają się do standardowych zastosowań, takich jak klasyczna budowa maszyn.

Swobodny wybór modułów

Złącza wtykowe EVO i standardowe złącza wtykowe  

Rozległa kompatybilność

Zaletą złączy wtykowych HEAVYCON jest rozległa kompatybilność, dzięki której kryją one duży potencjał oszczędności.

Przykład: Chcesz korzystać tylko z zalet nowych obudów tulejowych? Żaden problem, gdyż obudowy są w 100% kompatybilne ze standardowymi obudowami metalowymi występującymi na rynku. Pasują do powszechnie stosowanych wycięć w ściankach ciężkich przemysłowych złączy wtykowych.

Wszystkie stałe i modułowe wkładki stykowe w formacie serii B oraz wkładki modułowe pasują do obudów HEAVYCON EVO. Wyprzedzający zestyk PE w każdej chwili zapewnia przy tym bezpieczeństwo, również przy ukośnym wtykaniu.

Nasz program i rozwiązania w formie zestawów

Zestawy złączy wtykowych EVO  

Zestawione specjalnie dla Ciebie: zestawy złączy wtykowych

Wykorzystując obudowy i przynależny przepust kablowy, można pokryć zakresy mocowania M20, M25, M32 i M40 z odejściami prostymi i bocznymi. Dostępne są wszystkie powszechnie stosowane wielkości: B6, B10, B16 i B24 oraz pasujące obudowy montażowe, obudowy gniazd i obudowy łącznikowe z pokrywą lub bez.

Oprócz poszczególnych modułów można u nas otrzymać również kompletne rozwiązania. Składają się one z obudów tulejowych i podstaw montażowych oraz pasujących wkładek stykowych z technologią push-in, jak również naszych nowych przepustów kablowych. Zależnie od aplikacji, należy zamawiać zestaw z ryglowaniem wzdłużnym lub poprzecznym.

Chętnie dokonamy zestawienia indywidualnego kompletu złączy wtykowych według wymagań klienta. Skontaktuj się z nami.

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410

Serwis

Złącza Heavycon Evo - tutorial

Zobacz jak wygodne w używaniu są nasze nowe złącza Heavycon Evo!


Wysoka jakość złącz Heavycon Evo

Zobacz film na którym zaprezentowano surowe testy, jakie musiało przejść złącze Heavycon Evo zanim trafiło do sprzedaży.