Poznaj kompleksowe rozwiązania do budowy Twojej stacji ładowania.
W ramach współpracy w wieloma czołowymi producentami samochodów kilka lat temu stworzyliśmy gniazda wlotowe CCS do ładowania akumulatorów. Dzięki temu Phoenix Contact zdobył bogate doświadczenie w branży elektromobilności. Gniazda te są wciąż udoskonalane, aby spełnić oczekiwania rynku automotive. Równolegle trwały prace nad elementami do infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych. Poza kablami z wtykami pasującymi do gniazd CCS (w każdym światowym standardzie, czyli Typ 1, Typ 2, GB/T), znajdziesz u nas sterowniki do stacji ładowania oraz pozostałe niezbędne podzespoły i akcesoria.
HPC to system ładowania prądem stałym o niespotykanie dużych możliwościach. Przez łatwo obsługiwany wtyk zgodny z europejskim interfejsem CCS Type 2 można przesyłać do 500kW mocy ładowania. Uzyskuje się to dzięki aktywnemu chłodzeniu zarówno samego kabla jak i elementów stykowych przyłącza ładowania.
Phoenix Contact to jeden z głównych graczy w nowym rynku komponentów do stacji ładowania pojazdów. Firma uczestniczyła w etapie tworzenia najnowszych standardów. W naszej ofercie można znaleźć wtyki z kablami do ładowania AC oraz DC, w każdym z trzech rozpowszechniających się typów: Type 1 (Ameryka Północna i Japonia), Type 2 (Europa) jak i GB/T (Azja).
Sterowniki do stacji ładowania zapewniają bezpieczny proces uzupełniana energii w pojeździe – zarówno w przypadku prostych ładowarek naściennych (walbox) jak i rozbudowanych sieci instalowanych na przykład na parkingu, a nawet obszarze całego miasta.
Sterowniki i kable to nie wszystko. W naszej ofercie znajdziesz także taie elementy jak gniazda wylotowe (montowane na ładowarkach), dekielki do tych gniazd, urządzenia do monitoringu prądów upływu, moduły do pomiaru prądów, zasilacze, ochronę przeciwprzepięciową i inne.
W przypadku rozległych sieci stacji ładowania kluczowy jest dobór odpowiedniego systemu nadrzędnego. Nasi doświadczeni pracownicy będą w stanie pomóc Ci w implementacji dostępnych rozwiązań w zależności od Twoich oczekiwań.
Od monitoringu stacji ładowania po test infrastruktury zasilania pojazdów elektrycznych na Dolnym Śląsku.
Przejdź do bloga
"$pageName" na