Windows 7

Bezpieczeństwo urządzeń przemysłowych pod systemem Windows 7

Zapewnij ochronę swoich komputerów przemysłowych działających pod systemem Windows 7 także po zakończeniu wsparcia technicznego w dniu 14 stycznia 2020!

Na dzień 14 stycznia 2020 r. firma Microsoft ogłosiła zakończenie wsparcia technicznego systemu Windows 7. Od tego momentu luki w zabezpieczeniach na komputerach wyposażonych w system Windows 7 nie są już eliminowane w dotychczasowy sposób poprzez aktualizacje. Zabezpiecz teraz swoje urządzenie za pomocą modułu zabezpieczającego mGuard firmy Phoenix Contact – i to bez ingerencji w pracujący system.

Korzyści

  • Łatwe doposażenie istniejącej sieci: opatentowany tryb Stealth Mode eliminuje konieczność wprowadzania zmian w istniejącej konfiguracji systemu
  • Szybko jak dotychczas: brak ograniczenia wydajności pracy systemu w czasie rzeczywistym
  • Opłacalność dzięki wyeliminowaniu konieczności kompletnej wymiany sprzętu, oprogramowania i urządzeń produkcyjnych
  • Nieskomplikowana integracja ze środowiskiem automatyki przemysłowej i IT
  • Stała ochrona za pomocą skanera antywirusowego CIFS Integrity Monitoring

Koniec wsparcia technicznego dla Windows 7 – co to oznacza?

Komputer z systemem Windows w automatyce przemysłowej  

Komputer z systemem Windows w automatyce przemysłowej

W dniu 14 stycznia 2020 r. nastąpi koniec okresu wsparcia technicznego systemu Microsoft Windows 7. Od tego dnia firma Microsoft przestanie udostępniać aktualizacje eliminujące luki w zabezpieczeniach. Powoduje to wzrost codziennego zagrożenia bezpieczeństwa: hakerzy mogą uzyskać dostęp do komputerów produkcyjnych z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows lub atakować je za pomocą wirusów, trojanów lub robaków. Dlatego też firma Microsoft i eksperci w dziedzinie bezpieczeństwa ostrzegają przed dalszą pracą bez odpowiednich zabezpieczeń. Czas podjąć odpowiednie działania!
Również rozszerzone wsparcie techniczne dla systemu Windows 7 Embedded będzie trwało tylko do 13 października 2020 r.

Ochrona przed wirusami poprzez monitorowanie integralności CIFS

Funkcja monitorowania integralności CIFS (CIM) modułu mGuard to przemysłowy skaner antywirusowy nadzorujący systemy plików pod kątem nieoczekiwanych zmian i wykrywającym, czy komputer z systemem Windows nie został zaatakowany przez szkodliwe oprogramowanie. Po stwierdzeniu zmiany moduł mGuard alarmuje użytkownika za pomocą poczty e-mail lub trapu SNMP. Funkcja monitorowania integralności CIFS stanowi przemysłową alternatywę dla klasycznego oprogramowania antywirusowego. Jej szczególną zaletą jest niewielkie obciążenie komputera z systemem Windows, dzięki czemu nie ma negatywnego wpływu na właściwości pracy systemu w czasie rzeczywistym. Moduł mGuard nie wymaga regularnej aktualizacji definicji wirusów.

Przemysłowy skaner antywirusowy CIFS Integrity Monitoring  

Funkcja monitorowania integralności CIFS modułu mGuard

Stealth Mode – bezpieczeństwo bez zmian w systemie

Dzięki opatentowanemu trybowi Stealth Mode moduł zabezpieczający mGuard można w późniejszym czasie całkowicie transparentnie zintegrować z istniejącą siecią. Moduł mGuard automatycznie przejmuje przy tym adresy MAC i IP chronionych systemów, co eliminuje konieczność wprowadzania dodatkowych adresów do systemu zarządzania modułów zabezpieczających mGuard. Nie ma również potrzeby wprowadzania żadnych zmian w konfiguracji sieci.

Izolacja komputera z systemem Windows za pomocą zapory ogniowej

Moduł zabezpieczający mGuard ze zintegrowaną zaporą ogniową  

Moduł zabezpieczający mGuard ze zintegrowaną zaporą ogniową

W celu zminimalizowania zagrożenia bezpieczeństwa ze strony pracującego w sieci komputera z systemem Windows 7 należy go w maksymalnie możliwym stopniu odizolować od reszty sieci. Zapora ogniowa modułu mGuard kontroluje i filtruje komunikację od i do chronionych systemów w oparciu o konfigurowalny zbiór reguł. W wyniku tego komunikacja zostaje ograniczona do partnerów, protokołów, portów i kierunków połączeń niezbędnych do funkcjonowania całości instalacji.

Nasz serwis – Twoja koncepcja bezpieczeństwa

Serwis zabezpieczeń sieci  

Nasi specjaliści w dziedzinie sieci służą pomocą

W razie potrzeby nasi specjaliści sprawdzą sieć i opracują indywidualną koncepcję bezpieczeństwa dla instalacji klienta w oparciu o jego wymagania. Ponadto przeszkolą jego pracowników w zakresie bezpieczeństwa sieci przemysłowych.

W razie potrzeby po prostu użyj formularza kontaktowego znajdującego się na górze, po prawej stronie tej strony.

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410