Oświetlenie LED

Złącza Phoenix Contact dla energooszczędnego oświetlenia

Phoenix Contact, jako wiodący producent systemów przyłączy do urządzeń, posiada w swojej ofercie także elementy, które znajdują zastosowanie w przypadku produkcji modułów oświetleniowych.

Tendencja oszczędzania energii często wymusza wymianę tradycyjnego żarowego oświetlenia na energooszczędne moduły/oprawy LED. Przyłącza przewodów do tych opraw muszą spełniać często zupełnie inne wymagania niż dotychczas. Istotne stają się gabaryty złącza oraz możliwość zamontowania bezpośrednio na płytce drukowanej (przeważnie w procesie SMT). Ważna jest także łatwość przyłączenia przewodu oraz jego proste wypięcie w przypadku konieczności serwisu oprawy.

Terminale przyłączeniowe oraz gniazda mają wysokość zaledwie 5mm, a raster wynosi 2,5mm. Przyłączanie przewodu odbywa się na zasadzie wetknięcia odizolowanej końcówki w okrągły otwór. W celu wypięcia, wystarczy wsunąć wkrętak w prostokątne wycięcie powyżej przewodu. Parametry elektryczne terminali to 160V przy prądzie 6A. Akceptują przewody o przekroju do 0,75mm².  
Wszystkie terminale przyłączeniowe oraz gniazda przystosowane są do montażu automatycznego – standardowo pakowane są na taśmie a elementy pionowe posiadają nakładkę umożliwiającą pobranie komponentu przez automat Pick&Place.

Na kanale Phoenix Contact Polska prezentujemy krótki klip filmowy, na którym przedstawiono poszczególne elementy oraz sposób ich działania. 

Gniazda poziome

Już wkrótce dostępne będą także odwrócone gniazda poziome, które wykorzystać można do połączeń płytka-płytka. Dzięki temu stworzenie modułowego systemu stanie się jeszcze prostsze!

LED

Sukcesywnie wprowadzamy do oferty złącza PTSM w nowym wariancie kolorystycznym  - oprócz standardowego czarnego dostępne będą także w kolorze białym. Dzięki tej białej powierzchni możliwe staje się uniknięcie nieodbijających światła punktów na płaszczyźnie laminatu z diodami LED, wobec czego złącza mogą być osadzane w dowolnym, najwygodniejszym miejscu z punktu widzenia eksploatacji czy produkcji modułów oświetleniowych.

W kolorze białym dostępne są nie tylko terminale bezpośredniego przyłączania przewodów ale także gniazda, wtyki, jak i odwrócone gniazda umożliwiające szybkie i pewne łączenie kilku oddzielnych modułów ze sobą.

Potrzebujesz tych złącz w PRAWDZIWIE BIAŁYM kolorze? ZAPYTAJ!

LED

Dla klientów wymagających szczelnych systemów przyłączy proponujemy rozwiązania oparte o system złącz QPD. Pozwalają one na uzyskanie wytrzymałego połączenia kabla z oprawą, bez konieczności jej otwierania i narażania wnętrza na zabrudzenie. Gwarantują szczelność na poziomie IP68 i akceptują przekroje od 1 do 2,5mm². Ponadto, przyłączanie przewodu nie wymaga specjalistycznych narzędzi!

Zapraszamy do obejrzenia na naszym kanale Phoenix Contact Polska krótkiego klipu filmowego, który pokazuje zasadę działania przyłącza Quickon, stosowanego w omawianych elementach.

Jeśli to wszystko nadal za mało, zapraszamy do kontaktu z nami. Jako firma Phoenix Contact, posiadamy wszelkie kompetencje i niezbędne zaplecze aby wspólnie z klientem opracować nowe rozwiązanie uwzględniające jego specyficzne potrzeby. Dzięki temu otrzymają Państwo elementy spełniające nie tylko Wasze oczekiwania ale także bezpieczne w użytkowaniu i zgodne z powszechnie wymaganymi normami. Zapewnimy stałą ich produkcję, atrakcyjną cenę oraz pewne dostawy.

Poniżej przykład złącza do oprawy oświetleniowej zaprojektowanego w ścisłej współpracy z klientem.

LED

A tak wygląda gotowa lampa uliczna.

LED - zastosowanie

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410

Modułowe obudowy instalacyjne

Phoenix Contact to także największy na świecie producent obudów na szynę DIN. W gamie tych produktów znajdują się także obudowy serii BC, które idealnie nadają się na moduły inteligentnego sterowania oświetleniem.

Obudowy BC
Więcej informacji o obudowach instalacyjnych