WAVE Trophy 2016

Twórcy przyszłości na pokładzie

Również w tym roku na rajdzie WAVE Trophy nie zabraknie zespołu Phoenix Contact. Leon Neufeld i Henrik Cardinahl to nowi zawodnicy e-youngsters Phoenix Contact.

W dniach od 10 do 18 czerwca 2016 r. odbędzie się szósta już edycja rajdu samochodów elektrycznych. Wtedy nasi zawodnicy jadący firmowym VW e-Up będą mogli liczyć już tylko na siebie. Rajd jest podzielony na kilka etapów i wiedzie z Bremerhaven, alzackim szlakiem winnymi do Genewy i Bazylei.

Czym jest WAVE Trophy?

WAVE Trophy  

Wzrost zainteresowania pojazdami elektrycznymi

W WAVE Trophy biorą udział samochody sportowe, przerobione oldtimery, lekkie jak piórko konstrukcje własne, samochody seryjne, rowery elektryczne i motocykle. Wszystkie są napędzane bezemisyjnymi silnikami elektrycznymi.

Rajd pokazuje, że pojazdy elektryczne i energie odnawialne są czystym, a przede wszystkim praktycznym, rozwiązaniem na przyszłość. W pierwszej edycji rajdu w 2010 roku wzięły udział trzy zespoły. Sześć lat później z linii startu ruszy aż 80 międzynarodowych zespołów w różnych pojazdach elektrycznych. Wszystkie mają na celu zwiększenie zainteresowania tymi ekologicznymi środkami transportu.

Zawodnicy e-youngsters Phoenix Contact

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410