Axiocontrol — przyszłościowa technika sterowania

Axiocontrol — przyszłościowa technika sterowania

Poznaj automatykę przemysłową przyszłości — szybką, wytrzymałą i prostą.

Nowa rodzina sterowników Axiocontrol jest konsekwentnie dostosowana do maksymalnej wydajności, łatwej obsługi i zastosowania w surowym środowisku przemysłowym. We współpracy z systemem Axioline-I/O firmy Phoenix Contact Axiocontrol gwarantuje najwyższą szybkość dzięki bezpośredniemu podłączeniu magistrali. W zależności od wymaganej wydajności i zakresu funkcji można wybrać pomiędzy AXC 1050 lub AXC 3050.

  • Maksymalnie elastyczne w podłączaniu I/O — dzięki zintegrowanemu urządzeniu nadrzędnemu magistrali lokalnej, PROFINET i Modbus/TCP
  • Szczególnie niezawodne — dzięki zintegrowanemu zasilaczowi UPS lub zapisowi najważniejszych danych sterowania na karcie pamięci Flash
  • Niezwykle wytrzymałe — dzięki znakomitym właściwościom kompatybilności elektromagnetycznej (EMC), obudowie testowanej na wstrząsy i podwójnemu zatrzaśnięciu na szynie nośnej
  • Łatwa wizualizacja — dzięki zintegrowanemu serwerowi WWW
  • Duża uniwersalność zastosowania dzięki obsługiwaniu wszystkich popularnych protokołów IT
  • Przyjazna dla użytkownika instalacja i obsługa dzięki jednolitemu wzornictwu wszystkich komponentów Axio

Axiocontrol jest szybki

Szybkie — dzięki bezpośredniemu podłączeniu magistrali  

Szybkie — dzięki bezpośredniemu podłączeniu magistrali

Sterowniki Axiocontrol pokazują swoją moc we współpracy z systemem I/O Axioline.

Dzięki bezpośredniemu podłączeniu PLC i system I/O komunikują się błyskawicznie, oferując tym samym zasoby sterownika dla każdej wielkości instalacji. Możliwość szeregowego podłączenia aż 63 modułów I/O Axioline z najróżniejszymi funkcjami.

W celu uzyskania bardzo krótkich czasów reakcji sterownik AXC 3050 oferuje funkcje zliczania i rejestracji zdarzeń (Event-Tasks) bezpośrednio zintegrowane sprzętowo. Wszystkie sterowniki AXC i system Axioline-I/O można szybko i łatwo okablować dzięki zaciskom Push-in.

Axiocontrol jest wytrzymały

Wytrzymałe — dzięki zintegrowanemu zasilaczowi UPS i stabilnej obudowie  

Wytrzymałe — dzięki zintegrowanemu zasilaczowi UPS i stabilnej obudowie

Obudowę i układ elektroniczny serii Axiocontrol zoptymalizowano w celu stosowania w surowym środowisku przemysłowym. Sterowniki Axiocontrol stanowią prawidłowe i niezawodne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie występują silne wibracje, ekstremalne temperatury lub zakłócenia elektromagnetyczne.

Dzięki zasilaczowi UPS zintegrowanemu w sterowniku AXC 1050 automatyzacja jest jeszcze bezpieczniejsza, gdyż w razie potrzeby istnieje możliwość wygenerowania komunikatów o zakłóceniu. Sterownik AXC 3050 zabezpieczy procesy instalacji, gdyż przy zaniku napięcia najważniejsze dane sterowania zapisywane są na karcie pamięci Flash, co zwiększa dyspozycyjność instalacji.

Axiocontrol jest prosty

Proste — dzięki łatwo dostępnym interfejsom  

Proste — dzięki łatwo dostępnym interfejsom

Automatyka przemysłowa z zastosowaniem Axiocontrol jest prosta. Poczynając od beznarzędziowego oprzewodowania PLC i systemów I/O z wykorzystaniem technologii Push-in, aż po intuicyjne programowanie za pomocą programu PC°WORX.

Gniazdo USB sterownika AXC 3050 umożliwia łatwe rejestrowanie danych na wymiennych nośnikach pamięci i komfortową aktualizację oprogramowania sprzętowego lub programów sterowania.

Chcesz się dowiedzieć więcej?

Kliknij poniższy przycisk i dowiedz się więcej na temat Axiocontrol.

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410