Złączki szynowe dla energetyki

Krosowanie, rozdzielanie, łączenie

Stwórz spójną, modułową rozdzielnicę dla energetyki.

Firma Phoenix Contact oferuje kompletną i innowacyjną koncepcję oprzewodowania do budowy indywidualnych i modułowych rozdzielnic energetycznych. CLIPLINE complete – system modułowy dla energetyki.

Korzyści

  • Modułowa budowa dzięki wtykowym rozwiązaniom do samodzielnego montażu
  • Bezpieczeństwo kontroli i pomiaru dzięki opatentowanemu, automatycznemu, wyprzedzającemu zwarciu przekładnika
  • Łatwa obsługa dzięki opatentowanym systemom pomiarowo-kontrolnym
  • Redukcja kosztów dzięki jednolitym akcesoriom systemowym

Kompleksowa koncepcja połączeń elektrycznych w rozdzielnicach elektroenergetycznych

Kompleksowa koncepcja oprzewodowania  

Innowacyjna koncepcja oprzewodowania rozdzielnic

Oferujemy innowacyjne produkty do oprzewodowania – od wtyków z automatyczną funkcją zwarcia do urządzeń zabezpieczających, poprzez kompaktowe łączniki krosowe z wtykowym panelem krosowniczym, po wtykowe złączki szynowe COMBI do rozdziału potencjałów.

Dzięki szerokiej ofercie jednolitych akcesoriów systemowych oraz swobodzie wyboru techniki przyłączeniowej i sposobu montażu system CLIPLINE complete stanowi niezwykle funkcjonalny system modułowy do budowy rozdzielnic dla energetyki.

System pomiarowo-kontrolny

System pomiarowo-kontrolny FAME  

System pomiarowo-kontrolny FAME

FAME to innowacyjny, modułowy system pomiarowo-kontrolny, który umożliwia bezpieczne i szybkie połączenie do celów kontroli wszystkich przekaźników zabezpieczających w instalacjach średniego i wysokiego napięcia. System FAME pasujący do wszystkich przekaźników zabezpieczających można montować w zależności od wersji w panelu szafy sterowniczej, na szynie DIN lub w szafie 19”.

Ponadto nasze schematy połączeń określonych aplikacji pomiarowych zgodnych z przepisami VDE umożliwiają szybkie i efektywne określenie gotowej wersji systemu pomiarowo-kontrolnego FAME skonfigurowanej dla danej aplikacji.

Złączki rozłączalne pomiarowe

Złączki rozłączalne pomiarowe ME  

Złączki rozłączalne pomiarowe ME

Złączki rozłączalne pomiarowe umożliwiają realizację modułowej i kompaktowej rozdzielnicy. Oprócz złączek odłącznikowych dostępne są złączki przelotowe i złączki szynowe PE o identycznym konturze. Szczególną wygodę i bezpieczeństwo zapewnia opatentowany wtyk zwierający, który chroni przetworniki prądowe przed zniszczeniem poprzez ich automatyczne zwarcie.
Oprogramowanie do projektowania PROJECT complete umożliwia łatwe zaprojektowanie listwy ze złączkami.

Panele krosownicze

Wtykowe złączki czteropoziomowe  

Wtykowe złączki czteropoziomowe

Złączki czteropoziomowe umożliwiają krosowanie potencjałów, sygnałów sterowniczych, sygnalizacyjnych i pomiarowych na niewielkiej przestrzeni. Ze względu na różne możliwości mostkowania w obrębie listwy ze złączkami, jak również możliwości krosowania w obrębie 4‑pinowych wtyków do samodzielnego montażu przy użyciu tego systemu złączek można tworzyć bardzo kompaktowe, trójwymiarowe panele krosownicze.

Wtykowe złączki szynowe

Wtykowe złączki szynowe  

Wtykowe złączki szynowe

Wtykowe złączki szynowe umożliwiają łatwe rozdzielanie napięcia sterującego i napięcia sygnalizacji w rozdzielnicy. System wtykowy COMBI umożliwia szybkie tworzenie aplikacji modułowych. To unikalny system przyłączeniowy do oprzewodowania sygnałów do prądów znamionowych do 41 A i napięć znamionowych do 1000 V, np. do przewodów okrężnych. System ten jest odporny na wysokie wibracje.

Wtykowe przyłącze do urządzeń zabezpieczających

Wtykowe przyłącze do urządzeń zabezpieczających  

Wtykowe przyłącze do urządzeń zabezpieczających

Złączki przyłączeniowe UP 4-... zostały stworzone specjalnie do bezpiecznego podłączania przetworników do urządzeń zabezpieczających. Po odłączeniu opatentowanego wtyku od urządzenia następuje automatyczne, wyprzedzające zwarcie przekładnika prądowego. Seria COMBICON firmy Phoenix Contact obejmuje szeroki wybór produktów innowacyjnej techniki przyłączeniowej PCB do podłączania urządzeń.

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410