Industrie 4.0 – współpraca i projekty

Industrie 4.0 – współpraca i projekty

Phoenix Contact przyczynia się do sprostania wyzwaniom cyfryzacji.

Phoenix Contact angażuje się we współpracę i projekty badawcze w dziedzinie Industrie 4.0. W ten sposób pokazujemy, co Industrie 4.0 oznacza w praktyce. Fakt, że cyfryzacja produkcji oferuje liczne korzyści już dziś, jest bowiem niezaprzeczalny.

Smart Engineering and Production: współpraca w dziedzinie inżynierii, automatyki przemysłowej i techniki systemowej

Smart Engineering and Production: współpraca w dziedzinie inżynierii, automatyki przemysłowej i techniki systemowej  

Smart Engineering and Production 4.0

Podejście do procesów produkcji szaf sterowniczych powinno być całościowe. Eplan, Rittal i Phoenix Contact to trzej solidni partnerzy, którzy Ci w tym pomogą.  

Warto skorzystać z atutów, jakie niesie ze sobą współpraca z unikalnymi wartościami dodanymi dla spójnej cyfryzacji w dziedzinie układów sterowania i rozdzielnic. Oferujemy inteligentne, dopasowane perfekcyjnie do siebie rozwiązania od inżynierii elektrycznej po wspomaganą cyfrowo automatyczną produkcję.  

Platforma Industrie 4.0

Logo platformy Industrie 4.0

Wspólna inicjatywa niemieckich zrzeszeń przedsiębiorców BITKOM, VDMA i ZVEI stanowi realizację przyszłościowego projektu rządowego Industrie 4.0.

Obecnie ta jedna z największych międzynarodowych sieci zrzesza 80 różnych organizacji, czyli ponad 7000 przedsiębiorstw.

It‘s OWL – inteligentne systemy techniczne w Ostwestfalen-Lippe

Logo It‘s OWL

W sieci technologicznej liderzy światowych rynków i technologii z branży budowy maszyn, przemysłu elektrycznego i elektronicznego oraz przemysłu motoryzacyjnego realizują konkretne projekty we współpracy z regionalnymi ośrodkami badawczymi.

Szlak wystaw OWL 4.0 – Kreujemy nasze jutro

Szlak wystaw OWL 4.0  

Szlak wystaw OWL 4.0

Industrie 4.0 w Ostwestfalen-Lippe można podziwiać na specjalnych wystawach 4.0.

W efekcie powstał szlak wiodący przez cały region Ostwestfalen-Lippe, pokazujący udane przykłady cyfryzacji, np. indywidualną produkcję jednostkową kondycjonerów sygnału w firmie Phoenix Contact.

CENTRUM INDUSTRIAL IT (CIIT)

CENTRUM INDUSTRIAL IT (CIIT) w Lemgo  

CENTRUM INDUSTRIAL IT (CIIT) w Lemgo

Ośrodek badawczo-rozwojowy CENTRUM INDUSTRIAL IT (CIIT) to pierwszy na świecie ośrodek wspierający współpracę nauki i biznesu w dziedzinie automatyki przemysłowej.

Pod jednym dachem ponad 350 ekspertów z firm i instytucji pracuje i prowadzi badania nad wykorzystaniem technologii informacyjnych i komunikacyjnych w systemach technicznych. We wspólnych projektach badawczych, w ramach badań podstawowych, w ośrodku CIIT powstają technologie dla fabryki przyszłości. CIIT jest zatem jednocześnie miejscem produkcji i wymiany pomysłów w dziedzinie opartej na systemach informacyjnych techniki automatyzacji w erze technologii.

SmartFactoryOWL – Fabryka przyszłości

SmartFactoryOWL – Fabryka przyszłości  

SmartFactoryOWL – Fabryka przyszłości

Inicjatywa Fraunhofer IOSB-INA i Szkoły Wyższej OWL prezentuje w smart factory praktyczne badania w dziedzinie inteligentnej automatyzacji.

Pokazuje praktyczne korzyści cyfryzacji w realnych środowiskach informatycznych i produkcyjnych.

Inicjatywa technologiczna SmartFactory KL

SmartFactory-KL / C. Arnoldi  

SmartFactory KL

Inteligentna fabryka przyszłości została zbudowana w Kaiserslautern w całości modułowo.

Dzięki standardowym interfejsom i nowoczesnej technologii informatycznej umożliwia elastyczną automatyczną produkcję zgodną z zasadą „Plug and Produce“, wdrażając w ten sposób koncepcję Industrie 4.0.

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410