Zespół napędowy

Zespół napędowy

Rdzeń instalacji

Monitoruj i steruj zespołem napędowym w celu osiągnięcia maksymalnej dyspozycyjności i minimalnego zużycia.

W przypadku instalacji z przekładnią zespół napędowy stanowi rdzeń elektrowni wiatrowej. Ciągłe monitorowanie i optymalne sterowanie nie tylko poprawia dyspozycyjność, lecz również pomaga obniżyć zużycie podzespołów.

Oprócz klasycznego systemu monitorowania warunków do monitorowania drgań niezbędne jest również niezawodne monitorowanie całego szeregu dalszych parametrów. Obok rozwiązań dotyczących monitorowania stanu firma Phoenix Contact oferuje szeroki asortyment produktów do przyłączania i monitorowania prądów w generatorze.

Zalety

  • Pewne monitorowanie stanu przy użyciu rozwiązań pomiarowych spełniających kryteria kompatybilności elektromagnetycznej dla wszystkich istotnych parametrów
  • Niezawodna technika połączeń w wytrzymałym wykonaniu z metalu lub z tworzywa sztucznego
  • Mniejsze zapotrzebowanie na konserwację dzięki monitorowaniu podzespołów bazującemu na ocenie stanu

Monitorowanie

Rozwiązanie do monitorowania na zespole napędowym  

Systemy złączy wtykowych do niezawodnej transmisji danych

Monitorowanie na zespole napędowym oznacza dziś więcej niż tylko monitorowanie drgań: ważne są również temperatury i obroty w poszczególnych segmentach.

Rejestracja danych na generatorze z zachowaniem kompatybilności elektromagnetycznej jest szczególnie trudna. Ponadto pomiar musi następować w wielu obszarach z zachowaniem bezpieczeństwa funkcjonalnego.

Specjalne systemy złączy wtykowych firmy Phoenix Contact zapewniają tutaj bezpieczną transmisję danych.

Rozdzielnice wysokoprądowe

Rozwiązanie dla rozdzielnic wysokoprądowych  

Ciężkie złącza wtykowe do stosowania w trudnych warunkach

Przeniesienie mocy z generatora do przetwornicy stawia wysokie wymagania względem stosowanych komponentów.

Rozwiązania okablowania takie jak HEAVYCON EVO są odporne na wibracje i wahania temperatury, idealnie nadają się do przenoszenia mocy, danych i sygnałów w elektrowni wiatrowej.

Modułowa budowa umożliwia konfekcjonowanie dostosowane do potrzeb klienta, dzięki czemu można zaoszczędzić czas i obniżyć koszty budowy instalacji.

System hamowania

Rozwiązanie do integracji systemów hamowania  

Wytrzymałe oprzewodowanie do integracji systemów hamowania

Warunkiem inteligentnego wysterowania hamulca jest monitorowanie aktualnych stanów. Z tego względu wysterowanie i analiza powinny być realizowane przez sterownik instalacji.

Dzięki inteligentnemu hamulcowi można nie tylko przedłużyć żywotność części podlegających zużyciu, lecz również poprawić możliwość planowania konserwacji.

Wytrzymałe komponenty do oprzewodowania obiektu firmy Phoenix Contact to idealne rozwiązanie do integracji systemów hamowania.

Efektywny system monitorowania warunków zapewniający dłuższą żywotność

Zespół napędowy z przyłączonym generatorem wymaga kompleksowego systemu monitorowania warunków pozwalającego uniknąć kosztownych awarii. Jednocześnie sam system ze swoją mechaniką i uwarunkowaniami kompatybilności elektromagnetycznej wywołuje stany otoczenia, które stanowią wyzwanie dla stosowanych rozwiązań technicznych. Do tego celu nadają się wytrzymałe systemy monitorowania firmy Phoenix Contact.

System monitorowania warunków dla zespołu napędowego

Rozwiązania monitorowania firmy Phoenix Contact wytrzymują również w trudnych warunkach otoczenia zespołu napędowego

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410