Uzdatnianie osadów

Uzdatnianie osadów

Efektywność i bezpieczeństwo

Phoenix Contact oferuje rozwiązania do realizacji niezawodnego i energooszczędnego systemu uzdatniania osadów.

Istnieje wiele różnych, rozwijanych nieustannie metod uzdatniania osadów ściekowych, np. fermentacja, zagęszczanie, stabilizacja i suszenie. W wielu regionach rosną zwłaszcza wymagania dotyczące niezawodności i przejrzystości procesu suszenia osadów ściekowych.

Firma Phoenix Contact oferuje szeroki wybór rozwiązań, które zapewniają energooszczędną eksploatację niezależnie od stosowanej metody. Od pomiaru zużycia energii po przechowywanie i analizowanie parametrów eksploatacyjnych w sterowni.

Korzyści

  • Ułatwienie realizacji wizualizacji urządzeń wykonawczych poprzez zastosowanie PLCnext Engineer
  • Raportowanie dopasowane do konkretnych potrzeb dzięki elastycznemu pomiarowi i przetwarzaniu danych
  • Koncepcje bezpieczeństwa do obiektów kanalizacyjnych oparte na zintegrowanych technologiach, np. PROFIsafe

Sterowanie i wizualizacja urządzeń wykonawczych

Pomiar wartości przy odprowadzaniu wód powierzchniowych  

Odbiór, zapisywanie i archiwizowanie wartości pomiarowych

Gotowe bloki funkcyjne oprogramowania ułatwiają projektowanie sterowania falownikami podajników ślimakowych i pomp w przepompowni osadów. Do łatwego stworzenia wizualizacji systemu można użyć darmowego narzędzia PLCnext Engineer. Dla urządzeń wykonawczych, np. silników, pomp i wentylatorów, są dostępne gotowe symbole wizualizacyjne.

Efektywne osuszanie i oczyszczanie osadów ściekowych

Pomiar parametrów energii  

Energooszczędne sterowanie pompami i mieszadłami

Aby zapewnić ekonomiczne wykorzystanie osadów ściekowych, stosuje się mierniki prądu firmy Phoenix Contact. W uzupełnieniu zbierane są inne ważne dane pomiarowe, które są przesyłane do sterowni i tam przetwarzane. Informacje o efektywności procesu są przesyłane przez popularne interfejsy, takie jak Modbus, PROFIBUS i PROFINET.

Bezpieczne monitorowanie komory fermentacyjnej

Komora fermentacyjna  

Niezawodne monitorowanie wartości pomiarowych podczas procesu suszenia osadów ściekowych

Do optymalnego rozkładu aerobowego osadu w komorze fermentacyjnej niezbędne jest niezawodne monitorowanie temperatury i ciśnienia. Przetworniki pomiarowe z dopuszczeniem ATEX przesyłają wartości pomiarowe bezpośrednio do sterownika PLC. Iskrobezpieczne moduły we/wy umożliwiają efektywną regulację urządzeń wykonawczych. Czujniki integruje się łatwo za pomocą konwertera protokołów oraz protokołu HART.

Koncepcja bezpieczeństwa dla wirówki

Zarządzanie urządzeniami PROFIsafe odbywa się centralnie z nadrzędnego sterownika bezpieczeństwa. Umożliwia to wykonanie bezpiecznych grup lub bezpiecznych pojedynczych wyłączeń. W przypadku nadmiernej prędkości obrotowej lub naciśnięcia urządzenia sterującego zatrzymaniem awaryjnym sterownik Profisafe powoduje wyłączenie przez urządzenia Profisafe. Zatrzymują się napędy wirówki oraz urządzenia połączone, np. pompy osadu.

Topologia: Koncepcja bezpieczeństwa dla wirówki  

Zrealizuj koncepcję bezpieczeństwa na bazie modułów Safety Bridge

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410