Technologia Industrial Wireless Ethernet firmy Phoenix Contact zapewnia niezawodną komunikację na stadionie Lucas Oil Stadium

Podsumowanie

Ruchoma ściana na stadionie Lucas Oil Stadium  

Ruchoma ściana na stadionie w czasie budowy

  • Uni-Systems, firma specjalizująca się w ruchomych rozwiązaniach architektonicznych, szukała sposobu na niezawodną komunikację pomiędzy kamerami a centralą sterowniczą do rozkładanego dachu i ruchomej ściany okiennej z sześcioma ruchomymi segmentami na stadionie Lucas Oil Stadium, będącym macierzystym stadionem Indianapolis Colts.
  • W różnych miejscach obiektu zainstalowano moduły bezprzewodowe Industrial Wireless Ethernet firmy Phoenix Contact, aby zapewnić niezawodną i precyzyjną komunikację.

Profil klienta

Ponad 40 lat temu firma Uni-Systems zajęła się tworzeniem ruchomych rozwiązań architektonicznych dla przemysłu lotniczego, a ostatnio rozszerzyła swoją działalność na obiekty sportowe.

Firma dostarczyła ruchome dachy do kilku stadionów w Ameryce Północnej. Doświadczenie Uni-Systems wykorzystano przy projektach pięciu dużych stadionów: University of Phoenix, Minute Maid Park, Reliant Stadium, Lucas Oil Stadium i nowy Dallas Cowboys Stadium.

Zastosowanie

Antena dookólna  

Antena dookólna

Lucas Oil Stadium to macierzysty stadion Indianapolis Colts z NFL. Stadion posiada ruchomy dach o najnowocześniejszej konstrukcji oraz ruchomą ścianę okienną z sześcioma ruchomymi segmentami.

Wynikły następujące trudności:

  • Dwa ruchome segmenty dachu, każdy z czterema kamerami, oddalonymi od siebie o ponad 180 metrów.
  • Jeden segment ściany okiennej z napędem o zmiennej częstotliwości (VFD) i modułem we/wy wymagał szybkiej, niezawodnej komunikacji z centralą sterowniczą.
  • Stalowa konstrukcja nośna stadionu i ściana okienna blokowały sygnały wideo z kamer do układu sterowania oraz między poszczególnymi kamerami.
  • Brak możliwości wyznaczenia jednego miejsca na zainstalowany na stałe moduł bezprzewodowy do komunikacji ze wszystkimi sześcioma segmentami ściennymi podczas ruchu dachu i segmentów ściennych.

Rozwiązanie

Widok z zewnątrz na ruchomą ścianę na Lucas Oil Stadium  

Widok z zewnątrz na ruchomą ścianę na Lucas Oil Stadium

Aby zapewnić przejrzystą komunikację kamer na segmencie dachowym, zainstalowano główny moduł bezprzewodowy z antenami dookólnymi do obszaru zewnętrznego o mocy 10 dBi na konstrukcji nieruchomej między oboma otwieranymi segmentami dachu i bezpośrednio w linii z parą kamer na każdym segmencie dachowym. Moduły bezprzewodowe Industrial Wireless Ethernet o stopniu ochrony IP54 zostały skonfigurowane do transmisji w paśmie radiowym 5 GHz, ponieważ w tym paśmie występuje mniej sygnałów zakłócających.

Aby rozwiązać problem z segmentami ściennymi, na każdym segmencie zainstalowano moduł bezprzewodowy do montażu na szynie DIN oraz jedną antenę dookólną o mocy 10 dBi. W ten sposób osiem modułów bezprzewodowych Industrial Ethernet steruje sześcioma segmentami ściennymi. Dwa nieruchome moduły bezprzewodowe komunikują się z ruchomymi modułami bezprzewodowymi na poszczególnych segmentach.

Podsumowanie

Konstrukcja ruchomego dachu na Lucas Oil Stadium  

Konstrukcja ruchomego dachu sterowana przez moduły bezprzewodowe Ethernet firmy Phoenix Contact

Rozwiązanie bezprzewodowe firmy Phoenix Contact oparte na Ethernecie przemysłowym okazało się dla firmy Uni-Systems strzałem w dziesiątkę na stadionie Lucas Oil Stadium. Ruchoma ściana przesyła dane w sposób nieskomplikowany, dokładny i niezawodny, bez utraty połączenia wzrokowego i kłopotów z okablowaniem. Ruchomy dach jest monitorowany niezawodnie za pomocą transmisji strumieniowej wideo, co pozwala na wykrywanie i zapobieganie problemom. Dach można obserwować poprzez transmisję strumieniową wideo, bez konieczności narażania pracownika na niebezpieczeństwo wchodzenia na dach w celu przeglądu.

Technologia Industrial Wireless Ethernet umożliwiła dodatkowe funkcje monitorowania i bezpieczeństwa, które byłyby niemożliwe w przypadku ułożonego na stałe okablowania.

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410
Referrer: