Śluzy

Śluzy

Efektywne działanie śluz

Zapewnij bezpieczne działanie przez całą dobę dzięki światłom sygnalizacyjnym i technice automatyzacji firmy Phoenix Contact.

Śluzy umożliwiają kompensowanie różnic wysokości na drogach wodnych. W przypadku awarii śluzy na drodze wodnej o dużym natężeniu ruchu powstają milionowe szkody w przemyśle.

Oprócz bezawaryjnego działania śluzy, zwiększone wymagania w zakresie bezpieczeństwa wymuszają również niezawodne i łatwe w diagnozowaniu sygnalizowanie w śluzie. Światła sygnalizacyjne i technika automatyzacji Phoenix Contact zapewniają bezpieczne działanie przez całą dobę, obniżając bieżące koszty.

Zalety

  • Bezpieczne uruchamianie i łatwe utrzymanie dzięki zainstalowanym funkcjom oprogramowania
  • Urządzenia o długiej żywotności dzięki solidnej konstrukcji i innowacyjnym technologiom
  • Szybka diagnostyka i długotrwałe bezpieczeństwo danych dzięki podłączeniu do sieci ze standardowymi protokołami

Niezawodna sygnalizacja

Instalacja sygnalizacyjna  

Lampy sygnalizacyjne LED do śluz

W przypadku śluz dostępność systemów sygnalizacji ma najwyższy priorytet.

Poprzez lampy sygnalizacyjne LED uwzględniono ten wymóg w postaci konsekwentnie stosowanych właściwości diagnostycznych i połączenia komunikacji przystosowanego do warunków przemysłowych. Szczególnie solidna obudowa odporna na działanie wody morskiej oraz masywne zaciski umożliwiają zastosowanie w wymagającym otoczeniu.

Automatyzacja śluz

Bezpieczne systemy sterowania i I/O  

Bezpieczne sterowanie jednostkami śluzy

Wszystkie jednostki kompleksu śluzy, takie jak bramy i komory, są nadzorowane i sterowane ze stanowiska sterowania.

Dzięki szerokiej ofercie systemów sterowania i systemów I/O można zautomatyzować funkcje bezpieczeństwa zgodnie z wymaganą kategorią SIL lub Performance Level. połączeniu z redundancyjną komunikacją PROFINET inteligentny system zatrzymania awaryjnego zapewnia bezpieczne sterowanie podsystemami śluzy.

Regulacja poziomów wody

Zespół pomp dopływu  

Bezpieczne sterowanie dopływem i odpływem wody

Za pomocą modułowej techniki sterowania firmy Phoenix Contact reguluje się dopływ i odpływ wody w komorze śluzy zgodnie z potrzebami oraz niezawodnie rejestruje się poziom wody.

Pompy, klapy i zasuwy są sterowane i kontrolowane za pomocą zaprogramowanych modułów funkcyjnych. Integracja z istniejącymi systemami jest łatwa do wykonania.

Automatyczna sygnalizacja do śluzy

Za pomocą lamp sygnalizacyjnych LED i techniki sterowania firmy Phoenix Contact stworzysz niezawodne i energooszczędne instalacje sygnalizacyjne do zastosowań morskich.

Jako integralny element całościowego rozwiązania sygnalizatory udostępniają informacje o statusie i komunikaty alarmowe w całej sieci. Obsługują one wszystkie popularne interfejsy komunikacyjne. Podłączenie do magistrali umożliwia integrację z siecią.

Topologia: automatyczna sygnalizacja do śluzy  

Energooszczędne instalacje sygnalizacyjne do śluz

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410