Ruchome mosty

Ruchome mosty

Bezpieczeństwo to nasza siła napędowa

Rozwiązania Phoenix Contact pozwalają na niezawodne sterowanie ruchami mostu ze sterowni.

Powrót do Szlaki wodne

Kategoria

Ruchome mosty stosuje się głównie do prowadzenia ruchu drogowego lub szynowego przez rzeki i kanały. Ze względu na potencjalne zagrożenie dla uczestników ruchu obowiązują szczególne wymagania w stosunku do nadzorowania, obsługi i bezpieczeństwa funkcjonalnego. Ruch konstrukcji nośnej musi być sterowany czujnikami i elementami wykonawczymi ze sterowni.

Rozwiązania Phoenix Contact pozwalają na niezawodną i bezpieczną obsługę mostu wraz z funkcjami ochronnymi.

Zalety

  • Znaczna minimalizacja kosztów obsługi technicznej i zużycia energii poprzez diagnostykę i monitowanie wszystkich stacji w układzie sterowania
  • Przesyłanie wszystkich danych do centrali sterowniczej poprzez sieć komórkową w celu ich przetwarzania i archiwizacji
  • Automatyczne sterowanie oświetleniem na podstawie wpisów kalendarza w razie awarii komunikacji

Bezpieczne ruchy mostu

Ruchomy most  

Ruchy mostu wg dyrektywy maszynowej

Zbyt szybkie ruchy mostów mogą spowodować uszkodzenie jego mechanizmów.

Przekaźniki bezpieczeństwa do kontroli przestoju i prędkości obrotowej monitorują prędkość podnoszenia i opuszczania. Pozwala to na uniknięcie uszkodzenia mostu i spełnienie wymogów dyrektywy maszynowej.

Wytrzymała automatyzacja

System automatyzacji Axioline  

System automatyzacji do trudnych warunków

Technika automatyzacji przyszłości jest szybka, prosta i wytrzymała. Axiocontrol i Axioline firmy Phoenix Contact to system automatyzacyjny złożony z wydajnych i perfekcyjnie dopasowanych do siebie sterowników i I/O.

System przeznaczony do pracy w trudnych warunkach jest odporny również na silne wibracje i wstrząsy, które powstają podczas ruchu mostu.

Redundantne sterowanie

Redundantne sterowniki RFC  

Redundantne sterowanie zapewniające najwyższą niezawodność

Do podnoszenia i opuszczania elementów infrastruktury transportowej, np. mostów, niezbędne są niezawodne systemy automatyzacyjne.

Rozwiązanie: redundantne koncepcje automatyzacji na bazie wysokowydajnego sterownika RFC 460R. Dzięki temu można zapewnić nieprzerwane działanie systemu automatyki. W razie awarii jednego sterownika zostaje on natychmiast zastąpiony przez drugi.

Bezpieczeństwo dzięki redundancji

Wydajna automatyka o właściwej strukturze z redundantnym sterowaniem i siecią oraz odpowiednim poziomem obiektowym zapewnia najwyższą niezawodność ruchomego mostu.

Przemysłowe przełączniki i sterowniki Phoenix Contact umożliwiają realizację wysokich wymogów w systemie sterowania w sposób prosty i przyszłościowy. Poza odpowiednimi produktami nasi specjaliści w dziedzinie bezpieczeństwa oferują również pomoc przy opracowaniu optymalnej koncepcji systemu.

Topologia: redundantne sterowanie ruchomych mostów  

Koncepcja redundancji zapewniająca maksymalną niezawodność ruchomych mostów

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410