Optymalizacja procesów w produkcji szaf sterowniczych

Optymalizacja procesów w produkcji szaf sterowniczych

Efektywna produkcja szaf sterowniczych

Zapewnij jak największą efektywność swojej produkcji szaf sterowniczych – od etapu konstrukcyjnego po etap produkcji.

Produkcja szaf sterowniczych wyróżnia się dużym udziałem kosztów procesowych. Jest to idealny punkt wyjścia do poprawy rentowości produkcji maszyn i urządzeń.

Nasi eksperci stworzą wspólnie z Tobą koncepcję dostosowaną do indywidualnych warunków. Skorzystaj z naszego doświadczenia w zakresie budowy maszyn, aby stworzyć indywidualne i skuteczne rozwiązania.

Pole napięcia w produkcji szaf sterowniczych

Pola napięcia w produkcji szaf sterowniczych  

Pola napięcia w produkcji szaf sterowniczych

Produkcja szaf sterowniczych to najlepszy przykład wyzwań stojących przed branżą produkcyjną w krajach o wysokich wynagrodzeniach: trzeba pogodzić tu rosnące nieustannie wymagania oraz rozwiązania przydatne warunkowo.

Coraz krótsze terminy dostaw i rosnąca konkurencja wymagają bezbłędnych procesów produkcyjnych. Jednak sprawdzone metody i procesy nie są w stanie sprostać nowym wyzwaniom produkcji szaf sterowniczych. Rozwiązaniem jest wdrożenie zasad produkcji przemysłowej.

Koncepcja ClipX

Koncepcja ClipX  

Koncepcja ClipX

Phoenix Contact w ramach koncepcji ClipX opracuje pakiet rozwiązań, które uwzględnią wszystkie najważniejsze procesy w produkcji szaf sterowniczych oraz dogłębnie je przeanalizują.

Koncepcja ClipX opiera się na sprawdzonych podstawowych technologiach oraz na szerokim know-how w dziedzinie projektowania, integracji IT, produkcji i logistyki.

Nasza oferta wzbudziła Twoje zainteresowane i chcesz porozmawiać osobiście o
naszej koncepcji ClipX? Skorzystaj z formularza kontaktowego po prawej stronie.

Produkcja listew ze złączkami

Kompletacja listew ze złączkami  

Kompletacja listew ze złączkami

Wymagania w dziedzinie produkcji szaf sterowniczych i rozdzielnic cechuje z jednej strony produkcja wielkoseryjna, a z drugiej dynamiczny rozwój sektora zamówień jednostkowych. W obu przypadkach trzeba zagwarantować rentowność produkcji oraz terminowość realizacji.

Jako partner sektora produkcji rozdzielnic firma Phoenix Contact oferuje nie tylko wszystkie produkty dla najlepszych szaf sterowniczych, ale również szeroki zakres usług. Dzięki naszej usłudze produkcji listew ze złączkami możesz reagować elastycznie w okresach natłoku zamówień bądź zamawiać gotowe listwy ze złączkami dostarczane bezpośrednio na produkcję w systemie just-in-time. Kompletne, oznakowane i wyposażone w akcesoria listwy ze złączkami wymagają już tylko zamontowania i podłączenia.

Nasza oferta wzbudziła Twoje zainteresowane i chcesz porozmawiać osobiście o naszych listwach ze złączkami? Skorzystaj z formularza kontaktowego po prawej stronie.

Systemy wspomagania pracownika

Stanowisko montażu Pick by Light  

Nowatorskie stanowisko montażu Pick by Light

Obniżenie kosztów może przynieść już samo przejście z systemu montażu jednostanowiskowego, w którym jeden pracownik montuje samodzielnie całą szafę sterowniczą, na system montażu szyny DIN z określonym podziałem pracy. Phoenix Contact we współpracy w Ruhr Universität z Bochum tworzy indywidualne rozwiązania do montażu szyn DIN „in-house“ z ręcznymi stanowiskami pracy.

Tutaj powstają nowe koncepcje dostarczania materiałów na produkcję, komunikacji pomiędzy stanowiskami pracy, integracji systemów MES, kontroli jakości i regulacji taktów produkcyjnych przy pomocy magazynów buforowych, ergonomii itp. Na stanowisku Pick by Light pracownik jest prowadzony bezpiecznie i efektywnie przez proces montażu. Szczególny nacisk jest kładziony na zastosowanie technologii bazujących na rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej. Obecnie trwają testy z użyciem gogli HoloLens firmy Microsoft.

Nasza oferta wzbudziła Twoje zainteresowane i chcesz porozmawiać osobiście o
naszych listwach ze złączkami? Skorzystaj z formularza kontaktowego po prawej stronie.

Łatwe i szybkie oprzewodowanie szaf sterowniczych

Oprzewodowanie z użyciem techniki połączeń Push-in i Crimphandy  

Szybkie i proste oprzewodowanie dzięki technice połączeń Push-in i Crimphandy

Technika połączeń Push-in umożliwia łatwe oprzewodowanie urządzeń elektrycznych bez użycia narzędzi od obiektu po sterownik. Otwiera to drogę dla nowych, bardziej racjonalnych instalacji maszyn i urządzeń. Dzięki bezpośredniemu podłączaniu przewodów bez użycia narzędzi oraz dostępnemu wygodnie przyłączu czołowemu technologia Push-in staje się przyszłościową techniką przyłączeniową do zautomatyzowanego oprzewodowania.

W przypadku podłączania linek zakończonych tulejką można przy użyciu mobilnych automatów do ściągania izolacji i zaciskania końcówek zaoszczędzić dodatkowo czas oprzewodowania. Tzw. Crimphandy umożliwia ściągnięcie izolacji, założenie tulejki i zaciśnięcie w jednej tylko operacji. Całość trwa zaledwie trzy sekundy.

W połączeniu z technologią Push-in znacznie skraca to czas przyłączenia przewodu: docięcie kabla, odizolowanie, ręczne założenie i zaciśnięcie tulejki oraz podłączenie przewodu do złączki szynowej Push-In trwa około 17 sekund, natomiast ta sama praca przy użyciu Crimphandy zaledwie 10 sekund.

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410

Szafy sterownicze: poradnik

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące szaf sterowniczych: od zasilania po komunikację.

complete line poradnik
Zobacz poradnik