Bezpieczeństwo funkcjonalne

Każda maszyna stwarza zagrożenie. Z tego powodu technika bezpieczeństwa funkcjonalnego jest niezwykle ważnym zagadnieniem zarówno dla producentów maszyn jak i użytkowników końcowych. Jej celem, wynikającym z oceny ryzyka jest wyeliminowanie zagrożenia powodowanego przez maszyny lub ograniczenie go do jak najniższego, tolerowanego społecznie poziomu.

Do każdego zagrożenia, którego nie można usunąć w sposób konstrukcyjny określa się rodzaj i liczbę funkcji bezpieczeństwa, dla których w zależności od wymaganego poziomu bezpieczeństwa należy dobrać związane z bezpieczeństwem części układów sterowania.

Dodatkowo aby spełnić wymagania określone w normach bezpieczeństwa należy zastosować rozwiązania kompletne i efektywne, których wybór zależy również od wielkości maszyny.

Inteligentne, bezpieczne moduły I/O z technologią SafetyBridge to najprostszy sposób na zintegrowanie bezpieczeństwa w standardowym systemie rozproszonym  

Inteligentne, bezpieczne moduły I/O z technologią SafetyBridge to najprostszy sposób na zintegrowanie bezpieczeństwa w standardowym systemie rozproszonym

Korzystając z oferty Phoenix Contact obejmującej rozwiązania do każdej architektury systemu bezpieczeństwa, można w sposób prosty i ekonomiczny wykonać każdą aplikację bezpieczeństwa zgodnie z normami. W asortymencie Phoenix Contact znajdziemy mi.in unikalne i opatentowane rozwiązania jak np. wąskie 6 mm przekaźniki bezpieczeństwa PSRmini czy też sieciowe rozwiązania SafetyBridge, które bez sterownika bezpieczeństwa zintegrują bezpieczeństwo funkcjonalne w dowolnym systemie rozproszonym.

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410

SZKOLENIE: Safe+Secure - ochrona i bezpieczeństwo produkcji

Dowiedz się jak uniknąć nieplanowanych przestojów spowodowanych poprzez przepięcia, wypadki lub ataki hakerskie.