Tworzenie sieci WLAN i Bluetooth

Tworzenie sieci WLAN i Bluetooth

Swoboda ruchu dla sieci przemysłowej

Bezprzewodowy Ethernet to najwyższa elastyczność, a zarazem niskie koszty obsługi technicznej i instalacji.

Przy automatyzacji swojej fabryki sięgnij po możliwości bezprzewodowej komunikacji sieciowej i niezawodnych komponentów przemysłowych firmy Phoenix Contact. Wireless Ethernet umożliwia realizację kompleksowych rozwiązań sieciowych w rozległych systemach oraz integrację urządzeń przenośnych – w sposób bezpieczny, wydajny i łatwy w obsłudze technicznej.

Zalety

  • Bezproblemowe przyłączenie do istniejących sieci niewielkim kosztem dzięki elastycznym koncepcjom instalacji i konfiguracji
  • Najwyższa niezawodność i dostępność dzięki parametrom optymalnym do zastosowań przemysłowych
  • Wszechstronne zastosowanie od Voice over IP po bezpieczeństwo dzięki Ethernet – wspólnemu standardowi komunikacji

Możliwości bezprzewodowej komunikacji sieciowej

Wireless Ethernet firmy Phoenix Contact umożliwia realizację kompleksowych rozwiązań sieci:

  • Integracja ruchomych urządzeń
  • Bezpieczeństwo funkcjonalne komunikacji
  • Szybkie połączenia komunikacyjne również z oddalonymi urządzeniami
Bezprzewodowa komunikacja sieciowa  

Kompleksowe rozwiązania sieci na bazie WLAN

Tworzenie sieci wózków shuttle i systemów transportu autonomicznego (AGV)

Bezprzerwowy roaming  

WLAN 1100 i 5110 umożliwiają bezprzerwowy roaming do systemów AGV

Elastyczne rozwiązania transportowe stanowią podstawę elastycznej produkcji i logistyki zgodnie z zasadami Industry 4.0. Dlatego w nowoczesnej intralogistyce i fabryce przyszłości stosuje się coraz więcej autonomicznych, samojezdnych systemów transportu (AGV).

Jednym z czynników mających wpływ na niezawodną i efektywną pracę jest przejrzysta i wydajna komunikacja bezprzewodowa. Phoenix Contact oferuje odpowiednie rozwiązania do budowy przemysłowych bezprzewodowych sieci LAN. Punkty dostępowe WLAN 5110 zapewniają niezawodne pokrycie WLAN w hali lub magazynie. Na wózkach i systemach transportu można stosować kompaktowy WLAN 1100 z wbudowanymi antenami. Bardzo szybki roaming zapobiega zrywaniu połączeń, zapewniając w ten sposób niezawodną komunikację.

Monitorowanie maszyn i instalacji za pomocą urządzeń typu smart

Bezpieczne połączenie WLAN  

WLAN 1100 umożliwia szczególnie bezpieczne połączenie WLAN dla różnych urządzeń w sieci

Stan swojej maszyny można obserwować na bieżąco na smartfonie, tablecie lub smart watchu. Punkt dostępowy maszyny WLAN 1100 pozwala na łatwe i przede wszystkim bezpieczne integrowanie urządzeń typu smart w sieci maszyn. Specjalna koncepcja produktu z wbudowanymi antenami pozwala na bardzo łatwą instalację bezpośrednio na maszynach lub szafach sterowniczych.

Aby zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo, punkt WLAN 1100 obsługuje możliwość zabezpieczania połączeń za pomocą haseł jednorazowych i ograniczania dostępu do sieci za pomocą filtrów. Dzięki temu łatwiej jest ograniczyć dostęp do maszyny i udostępnionych systemów wyłącznie dla osób upoważnionych.

Bezpieczeństwo funkcjonalne komunikacji przez Bluetooth

Bezpieczna transmisja danych przez Bluetooth  

Bezpieczeństwo funkcjonalne transmisji danych przez Bluetooth na bazie technologii FL EPA 2 i SafetyBridge

W obszarach ruchu maszyn lub pojazdów podstawowym warunkiem jest często bezpieczeństwo funkcjonalne transmisji sygnałów. Wymaganie to można spełnić również bezprzewodowo za pomocą rozwiązania ProfiSAFE lub SafetyBridge przez Bluetooth lub WLAN.

Urządzenia WLAN i Bluetooth firmy Phoenix Contact zapewniają wytrzymałą i niezawodną transmisję bezprzewodową sygnałów. Protokół bezpieczeństwa wykrywa błędy lub przekroczenie limitów czasu komunikacji i automatycznie przełącza aplikację w stan bezpieczny.

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410