Złączki szynowe do szybkiego oprzewodowania

Złączki szynowe do szybkiego oprzewodowania

Szybkie podłączenie przewodu

Od przepustu przyłączeniowego po złączkę funkcyjną — zawsze idealna złączka szynowa do Twojego zastosowania.

Korzyści dla klienta

  • Szybki i elastyczny montaż oraz uruchomienie dzięki wtykanym rozwiązaniom przyłączeniowym
  • Redukcja czasu oprzewodowania nawet o 60% dzięki technice szybkozłączek
  • Beznarzędziowe oprzewodowanie i do 50% mniejsza siła wtykania dzięki technologii Push-In
  • Oszczędność kosztów magazynowych dzięki standaryzowanym akcesoriom
  • Złączki szynowe zbadane zgodnie z wymogami EN 50155

Zastosowanie

Pojazdy szynowe muszą być konserwowane w regularnych odstępach czasu. Celem tego jest — poza zapewnieniem bezpieczeństwa pracy — jak najszybsze ponowne wprowadzenie pojazdu do eksploatacji.

W związku z tym komponenty niezgodne z wymaganiami technicznymi albo te, których zagwarantowana żywotność kończy się przed następną konserwacją, muszą być szybko wymieniane.

Rozwiązanie

Przy wymianie komponentów elektrycznych złączki szynowe wykorzystujące technologię wtykaną wyraźnie się wyróżniają. Technologie IDC albo Push-In dają wyraźne korzyści w zakresie oprzewodowania.

Wtykane złączki szynowe do oprzewodowania modułów

Przyłącza wtykowe COMBI  

Przyłącza wtykowe COMBI

Jeżeli wymienia się w pociągu całe moduły, wtykane złączki szynowe firmy Phoenix Contact odpowiednim wyborem. Moduły można już w fazie wstępnej wyposażyć we wtyki typu COMBI. Dzięki temu oprzewodowanie na miejscu montażu przebiegnie bardzo szybko i dzięki możliwości indywidualnego kodowania, bezbłędnie.

Wtyki COMBI, podobnie jak złączki szynowe, dostępne są z zaciskami śrubowymi, sprężyną Push-In i szybkozłączami. Dzięki danym znamionowym do 41 A i 1000 V istnieje jeden system do oprzewodowania sygnałów i zasilania. System jest przy tym odporny na najwyższe obciążenia wibracyjne. Zarówno złączki szynowe, jak i wtyki wykonano w sposób zabezpieczony przed dotykiem. Do dyspozycji są liczne akcesoria — od zatrzasków po przyłącza ekranów.

Złączki z zaciskami szybkozłącznymi

Złączka szynowa w technologii szybkozłączki  

Skrócenie czasu oprzewodowania dzięki szybkozłączkom

Istotną cechą techniki szybkozłączek jest opatentowany styk nożycowy. Niepotrzebne jest odizolowywanie przewodu. W tylko jednym etapie pracy dokonuje się pewne wykonanie styku i podłączenie przewodu śrubokrętem, z wykorzystaniem zajmującej niewiele miejsca dźwigni obrotowej.

Ponieważ przewody są podłączane bez obróbki wstępnej, oszczędza się do 60% czasu w stosunku do innych sposobów podłączania. Złączki szynowe wykonane w technologii szybkozłączki doskonale nadają się także do zastosowań w miejscach o ograniczonej przestrzeni.

Złączki z zaciskami Push-In

Złączka szynowa z technologią Push-In  

Beznarzędziowe oprzewodowanie dzięki technologii Push-In

Bardzo łatwe wtykanie, bezpośrednie wtykanie jest plusem technologii Push-In. Siła wtykania zmniejszona nawet o 50% i beznarzędziowe oprzewodowanie ułatwiają konserwatorom pracę i oszczędzają czas konserwacji.

Zacisk Push-in przekonuje nie tylko w przypadku instalacji. Także przy wymienia komponentów niepotrzebne są żadne specjalistyczne narzędzia. Wbudowana dźwignia dotykowa pozwala szybko i łatwo rozłączyć podłączone przewody.

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410