FPSO i dostawca platform

FPSO i dostawca platform

Niezawodna technika na pokładzie

Wspólnie z firmą Phoenix Contact zrealizuj rozwiązania automatyki na pokładzie i pod pokładem.

Przy wysokich kosztach wydobywania ropy naftowej za pomocą FPSO efektywna automatyzacja może mieć decydujący wpływ na konkurencyjność. Trend zmierza wyraźnie ku zdalnej konserwacji i redukcji personelu technicznego przy coraz większej wielkości statków. Jednocześnie ważne są certyfikaty i protokoły morskie, takie jak SAE J1939, NMEA 2000, RS-323/485, GL czy ABS.

Sprzęt musi być przystosowany do pracy w trudnych warunkach i posiadać specyficzne funkcje, na przykład możliwość całkowitego ściemnienia wyświetlacza. Phoenix Contact to doświadczony partner w dziedzinie niezawodnych rozwiązań automatyzacyjnych na pokładzie i pod pokładem.

Zalety

  • Skuteczna i bezpieczna kompensacja falowania dzięki redundancyjnym rozwiązaniom sterowania
  • Większe bezpieczeństwo na pokładzie z pełną integracją detektorów gazu
  • Elastyczne rozwiązania do obsługi i nadzoru z zastosowaniem komputerów przemysłowych, paneli HMI i wizualizacji do statków

Rozwiązania do kompensacji falowania

Tłok do kompensacji falowania  

Rozwiązanie automatyzacyjne do systemów kompensacji falowania

Dzięki rozwiązaniu automatyzacyjnym na bazie aplikacyjnej redundancji systemowej układ kompensacji falowania zapewni zawsze prawidłową pozycję statku.

Na przykład wtedy, gdy z powodu zbyt wysokich fal funkcja Dynamic Positioning będzie niewystarczająca. Routery bezpieczeństwa MGUARD i technologia VPN umożliwiają bezpieczną komunikację w sieci bez ryzyka dostępu osób niepowołanych.

Detekcja gazu

Szafa sterownicza z techniką sterowania Axioline  

Redundancyjna budowa systemu do bezpiecznego alarmowania

W przemyśle naftowym i gazowym różne gazy stanowią zagrożenie dla ludzi i maszyn. Rozwiązanie Phoenix Contact umożliwia pełne włączenie snifferów w system komunikacji.

Dzięki redundancyjnej budowie gwarantuje natychmiastowe alarmowanie i wdrożenie środków przeciwdziałających w sytuacji awaryjnej.

Redundancyjna wizualizacja multi-client

Panele HMI do zastosowań morskich  

Panele HMI do zastosowań morskich

Dzięki naszym rozwiązaniom do obsługi i nadzoru właściwe informacje będą zawsze na właściwym miejscu. Urządzenia klienckie komunikują się z redundancyjnym serwerem.

W centralnym komputerze przemysłowym określa się prawa dostępu oraz podzbiory poszczególnych urządzeń klienckich. Bazę stanowi tu specjalny sprzęt i oprogramowanie do zastosowań okrętowych.

Redundancyjne alarmowanie i monitorowanie

Napęd statku, generator energii, maszyna sterowa i centrala przeciwpożarowa należą do najważniejszych aplikacji na statku. Ich awaria oznacza niebezpieczeństwo dla załogi i statku. Aby zapewnić odpowiednio wczesne informowanie o krytycznych sytuacjach, stosuje się redundancyjny system alarmowania i monitorowania na bazie wytrzymałych sterowników i sieci.

Poza najważniejszymi aplikacjami system informuje również o aktualnym stanie statku, np. poziomie wody balastowej, poziomie paliwa, czy zapasach wody pitnej.

Koncepcja redundancyjności dla statków  

Koncepcja redundancyjności dla statków

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410