Szybkie i elastyczne koncepcje rozwiązań dla cyfrowych maszyn drukarskich

Przegląd

Drukarka ceramiki Inkjet firmy Cretaprint  

Drukarka ceramiki Inkjet firmy Cretaprint

Firma Cretaprint została założona w roku 1997 w celu rozwijania produkcji maszyn dla przemysłu ceramicznego, służących do zdobienia za pośrednictwem fleksografii. Dobre rezultaty tego pomysłu przyczyniły się do znacznego rozwoju przedsiębiorstwa.

W roku 2011 firma Cretaprint ugruntowała swoją pozycję światowego lidera w dziedzinie cyfrowego dekorowania ceramiki przez wprowadzenie znaczących innowacji w branży. Przykładem siły innowacji przedsiębiorstwa jest Double Tile Printing. Jest to metoda druku, przy której mogą być równocześnie drukowane dwa rozmaite formaty i dwa wzory do druku.

Aplikacja i rozwiązanie

Złączki szynowe i przekaźniki PLC z zaciskami Push-in  

Zaciski push-in dla cyfrowych maszyn drukarskich

Przy konstrukcji nowych maszyn najważniejsze znaczenie mają małe zapotrzebowanie miejsca i modułowość. Dlatego też w firmie Cretaprint zastosowano technologię zacisków push-in firmy Phoenix Contact. Taka technika przyłączania redukuje czas montażu komponentów i oszczędza przy tym miejsce w szafie sterowniczej.

Oprócz tego w Cretaprint zastosowano dalsze produkty i technologie firmy Phoenix Contact. Przykładem tego są zasilacze, przekaźniki przemysłowe i półprzewodnikowe, złącza do magistrali obiektowych, system wprowadzania kabli CES jak również hybrydowe rozruszniki silników CONTACTRON.

Również te produkty pozwalają się łatwo i szybko przyłączać i dzięki temu znacznie redukują czasy montażu i okablowania. Z uwagi na kompaktową konstrukcję produkty te zapewniają dużą oszczędność miejsca.

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410
Referrer: