Infrastruktura fabryki

Infrastruktura fabryki

Efektywne sterowanie zasobami

Rozwiązania dla energooszczędnej infrastruktury stanowią podstawę do zapewnienia ekonomiczności produkcji.

Powrót do Zastosowania i rozwiązania

Kategoria

  • Rozwiązanie do sterowania oświetleniem

    System sterowania oświetleniem firmy Phoenix Contact umożliwia elastyczne i proste sterowanie oświetleniem w obiektach produkcyjnych i pomieszczeniach biurowych.

Infrastruktura fabryki obsługuje proces produkcyjny. Z powodu coraz wyższych wymagań pod względem energooszczędności ma ona coraz większe znaczenie. Prąd, woda, gaz i ciepło muszą być dostępne w odpowiednim momencie i wystarczającej ilości.

Ponadto konieczne jest automatyczne koordynowanie zasobów wykorzystywanych i powstających w budynkach i na produkcji. Phoenix Contact oferuje sprawdzone w praktyce koncepcje i produkty pomagające w realizacji tego celu.

Zalety

  • Optymalne oświetlenie i zużycie energii w zależności od aktualnego stanu poprzez inteligentne sterowanie oświetleniem
  • Zrównoważone wykorzystywanie zasobów poprzez skalowalne rozwiązania do monitorowania
  • Oszczędność energii poprzez tryb czuwania

Odciąg na miarę potrzeb

Instalacja odciągowa w hali produkcyjnej  

Energooszczędne odprowadzanie szkodliwych oparów

Opary spawalnicze są szkodliwe dla zdrowia i trzeba zapewnić ich odprowadzanie. Aby zaoszczędzić energię, odciąg powinien jednak pracować tylko w czasie powstawania oparów.

Phoenix Contact poza sterownikami miniaturowymi i przekładnikami prądowymi oferuje również systemy trybu czuwania, które zapewniają błyskawiczny zwrot inwestycji. Redukują one również straty ciepła.

Zarządzanie energią

Systemy monitorowania do pomiaru energii i mocy  

Skalowalne rozwiązanie do pomiaru energii i mocy

Poprzez właściwe zarządzanie energią można uzyskać wielkie oszczędności zapewniające ekonomiczną i przyjazną dla środowiska eksploatację maszyn i urządzeń.

Warunkiem jest identyfikacja przepływów energii. Phoenix Contact oferuje rozwiązania do monitorowania służące do pomiaru energii i mocy, które można skalować w zależności od potrzeb i integrować z istniejącymi systemami.

Sterowanie oświetleniem

Komponenty w szafie sterowniczej do sterowania oświetleniem  

Kompleksowe rozwiązanie do sterowania oświetleniem

Światło jest dziś używane selektywnie i efektywnie tylko tam, gdzie jest faktycznie potrzebne. Oszczędzaj energię i oświetlaj jedynie miejsca, gdzie jest to konieczne.

Za pomocą konfiguracji z poziomu przeglądarki internetowej oraz połączonych sterowników oświetlenia Phoenix Contact ułatwia planowanie, uruchamianie i eksploatację oświetlenia fabryki.

Rozwiązania dla energooszczędności

Od dostarczania energii, poprzez budynki, po parkingi: produkcja samochodów nie byłaby możliwa bez odpowiedniej infrastruktury fabryki. Phoenix Contact oferuje dopracowane koncepcje w tym zakresie.

Zapotrzebowanie na światło jest mierzone i sterowane w zależności od oświetlenia naturalnego oraz wymogów wobec produkcji. Tryb czuwania w instalacjach odciągowych zapewnia efektywne wykorzystanie energii.

Topologia: rozwiązania dla energooszczędnej infrastruktury fabryki

Koncepcja energooszczędnej infrastruktury fabryki

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410