Szkolenia

Specjalistyczna wiedza dla Twojego bezpieczeństwa

Szkolenie w zakresie bezpieczeństwa u klienta  

Odpowiemy na wszelkie pytania w kwestii bezpieczeństwa

Nasze szkolenia zapewniają wsparcie od specyfikacji po walidację działań zmierzających do wyeliminowania błędów systemowych.

Poprzez udział w szkoleniu zdobędziesz know-how niezbędny do implementacji normy EN ISO 13849 oraz używania w praktyce oprogramowania SISTEMA, które oferuje pomoc przy ocenie bezpieczeństwa sterowników.

Dyrektywa w sprawie kompatybilności elektromagnetycznej i dyrektywa niskonapięciowa

20 kwietnia 2016 r. weszła w życie znowelizowana dyrektywa w sprawie kompatybilności elektromagnetycznej (EMC) oraz dyrektywa niskonapięciowa. Podczas tego szkolenia zostaną omówione procesy i metody niezbędne obecnie do zapewnienia zgodności z dyrektywami. Ponadto wyjaśnimy powiązania i uwarunkowania prawne oraz nowe ważne pojęcia. Poznasz różnice w stosunku do wcześniejszych wydań. Ważnym aspektem jest analiza i ocena ryzyka, wymagane przez obie zaktualizowane dyrektywy.

Opis Język
Dyrektywa w sprawie kompatybilności elektromagnetycznej i dyrektywa niskonapięciowa [PDF, 0,11 MB]
Szkolenie półdniowe
angielski

Implementacja normy EN ISO 13849-1

Na tym szkoleniu nauczysz się, jak dobierać elementy bezpieczeństwa sterownika i określać niezawodność funkcji bezpieczeństwa w postaci Performance Level. Jest to opisane w normie EN ISO 13849-1. Obok odpowiednich struktur sprzętowych do sterowników bezpieczeństwa uczestnicy poznają metody tworzenia bezpiecznego oprogramowania. Po ukończeniu szkolenia potrafią określić wymagany Performance Level sterownika bezpieczeństwa i znają niezbędne do tego interfejsy mechaniczne. Potrafią optymalnie tworzyć sterowniki bezpieczeństwa oraz znają podstawy i metody obliczania uzyskanego Performance Level. Ponadto znają możliwości oprogramowania SISTEMA, służącego do oceny funkcji bezpieczeństwa.

Opis Język Stan
Implementacja normy EN ISO 13849-1 [PDF, 0,15 MB]
Szkolenie jednodniowe
angielski 12.10.2015

Szkolenie dla użytkowników SISTEMA

Po udziale w tym praktycznym szkoleniu uzyskasz niezbędną wiedzę do optymalnego używania programu SISTEMA. Jest to oprogramowanie do oceny funkcji bezpieczeństwa, udostępnianie bezpłatnie przez BGIA. Oprogramowanie zapewnia kompleksową pomoc przy stosowaniu normy EN ISO 13849-1 w kwestii określania Performance Level.

Opis Język Stan
Oprogramowanie SISTEMA [PDF, 0,12 MB]
Szkolenie jednodniowe
angielski 12.10.2015

Zamów szkolenie w dziedzinie bezpieczeństwa

Zamów indywidualne szkolenie w dziedzinie bezpieczeństwa. Chętnie omówimy wspólnie dalsze szczegóły.

Alternatywnie możesz wziąć udział w jednym z naszych szkoleń w podanych miejscach według harmonogramu.

Safety-Hotline

+49 5281/946 2777

Dringenauer Straße 30
31812 Bad Pyrmont, Germany