Technologia procesu i produkcji

Technologia procesu i produkcji

Bezpieczeństwo w technologii procesu

Oferujemy wsparcie poprzez indywidualne usługi związane z bezpieczną eksploatacją w urządzeniach technologicznych.

Nasi branżowi eksperci pomogą Ci przy projektowaniu i realizacji cyklu życia bezpieczeństwa zgodnie z normą EN 61511 oraz zabezpieczeń technologicznych, nie narzucając żadnych konkretnych produktów. Ponadto integracja maszyn w urządzeniach technologicznych może wymagać zastosowania dyrektywy maszynowej. Tutaj oferujemy nasze usługi zgodnie z normą EN ISO 13849.

Doradztwo

Doradztwo w siedzibie klienta

Zapewniamy doradztwo w siedzibie klienta we wszystkich aspektach cyklu życia bezpieczeństwa

Zapewniamy doradztwo przy planowaniu i realizacji systemu:

  • Planowanie cyklu życia bezpieczeństwa
  • Planowanie zabezpieczeń technologicznych
  • Interfejsy: urządzenia ciśnieniowe, maszyny
  • ATEX, EMC, dyrektywa niskonapięciowa
  • Planowanie testów odporności

Projektowanie

Projektowanie systemów bezpieczeństwa w siedzibie klienta

Zaimplementujemy wymagania wynikające z dyrektywy maszynowej

W celu udokumentowania nienaruszalności bezpieczeństwa na podstawie udostępnionej dokumentacji technicznej określimy SIL funkcji bezpieczeństwa.

Muszą być one odporne na przypadkowe błędy. W przypadku wymogów zgodnie z dyrektywą maszynową realizujemy kompletny proces cyklu życia bezpieczeństwa.

Szkolenia

Szkolenie w zakresie bezpieczeństwa w siedzibie klienta

Odpowiemy na wszelkie pytania w kwestii bezpieczeństwa

Podstawy bezpieczeństwa funkcjonalnego w technologii procesu
Poznasz wymagania dotyczące zabezpieczeń technologicznych oraz metody identyfikacji i analizy ryzyka. Zdobędziesz również niezbędną wiedzę na temat SIL, czyli Safety Integrity Level.

Stosowanie normy EN 61511

Na tym szkoleniu poznasz podstawowe środki do osiągnięcia bezpieczeństwa funkcjonalnego na bazie normy IEC 61511-1:2016 i innych ważnych norm. W tym celu na wybranym kompletnym przykładzie zostanie przedstawiony cykl życia bezpieczeństwa - od analizy ryzyka i doboru zabezpieczeń technologicznych, po walidację, eksploatację i modyfikację. Odpowiemy na typowe pytania dotyczące doboru urządzeń obiektowych, niezawodności eksploatacji oraz tworzenia bezpiecznego oprogramowania.

Opis
Stosowanie normy EN 61511 [PDF, 0,11 MB]
Szkolenie jednodniowe

Integracja maszyn w urządzeniach technologicznych

Często istnieją punkty styczne między wymogami wobec przemysłu procesowego i wymogami wobec bezpieczeństwa maszyn: w urządzeniach technologicznych stosuje się na przykład również maszyny pakujące lub maszyny do transportu pojemników.

Zakres zastosowania dyrektywy maszynowej
Połączenie tych maszyn może powodować powstanie zespołu maszyn. Modyfikacja maszyn i urządzeń podlega definicji znaczącej zmiany. W takich przypadkach użytkownik staje się producentem i jest odpowiedzialny za ocenę zgodności. Zapewniamy wsparcie przy przestrzeganiu specyficznych wymogów w zakresie bezpieczeństwa maszyn oraz zabezpieczeniu interfejsów obszarów bezpieczeństwa na podstawie kryteriów obowiązujących w Niemczech i Austrii.

Safety-Hotline

+49 5281/946 2777

Dringenauer Straße 30
31812 Bad Pyrmont, Germany