Powrót do aktualności

Rozłączalne złączki szynowe z kolorowymi odłącznikami nożowymi

10.08.2017

Rozłączalne złączki szynowe z kolorowymi odłącznikami nożowymi

Złączki szynowe z odłącznikami nożowymi firmy Phoenix Contact pozwalają wykryć zagrożenie i przeprowadzić inspekcje podczas gdy system znajduje się pod napięciem.

Nowe złączki UT…-MTL z klatkowymi zaciskami śrubowymi posiadają dźwignie która umożliwia rozłączenie obwodu bez użycia narzędzi. Umożliwia to wykonanie widocznej przerwy i oddzielenie obwodów a dodatkowo zablokowanie dźwigni w pozycjach krańcowych.

Punkty rozłączające mogą być kodowane kolorami co ułatwia identyfikacje. Dźwignia odłącznika dostępna jest w kolorze pomarańczowym, czerwonym lub białym. Dostępne są również wersje z dodatkowymi śrubami umożliwiającymi podłączenie wtyków testowych dla wygodnego pomiaru. Dzięki temu testowanie może odbywać się zarówno na górze jak i na dole punktu rozłączającego złączki. Podwójne gniazda funkcyjne umożliwiają łatwą dystrybucje potencjałów za pomocą mostków wtykowych.

Nowe złączki szynowe są odpowiednie dla przewodów o przekrojach od 0,14mm2 do nawet 10mm2. Jednolite akcesoria systemu CLIPLINE complete umożliwiają natomiast obniżenie kosztów logistycznych dla całej aplikacji.


PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410