Powrót do aktualności

WLAN zaprojektowany do budowy maszyn

15.09.2017

Moduł radiowy - FL WLAN 1100 - 2702534

Nowy moduł bezprzewodowy WLAN 1100 firmy Phoenix Contact łączy technologię Access Point i technologię „antenową“ w jednym urządzeniu.

W przeciwieństwie do klasycznej koncepcji, jest ona instalowana jak antena bezpośrednio na maszynach, pojazdach przenośnych lub szafach sterowniczych, a nie wewnątrz szafy sterowniczej.

Dwie zintegrowane anteny wysokiej wydajności z technologią MIMO zapewniają odbiór w dowolnym miejscu. Ta koncepcja oferuje użytkownikowi nie tylko ekonomiczne, ale i bardzo proste połączenie z maszyną dzięki WLAN. Nie ma potrzeby kosztownego planowania sieci WLAN ani instalowania specjalnie dedykowanej anteny.

Ponieważ moduł bezprzewodowy nie wymaga dużej przestrzeni w szafce sterowniczej, jest zatem łatwy do zainstalowanie. Mocuje się go za pomocą jednej śruby, a zasilanie i połączenie z siecią uzyskujemy przez złącze typu Combicon i złącze Ethernet RJ45. Moduł bezprzewodowy nadaje się także do trudnych środowisk przemysłowych. Jest odporny na wstrząsy zgodnie z IK08, a zatem wytrzyma nawet bardzo silne obciążenia mechaniczne.


PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410