Powrót do aktualności

Bloki rozdzielcze z zaciskami sprężynowymi push-in – gotowe do podłączenia

25.05.2017

Bloki rozdzielcze z zaciskami sprężynowymi push-in – gotowe do podłączenia

Nowe bloki rozdzielcze PTFIX produkcji Phoenix Contact nadają się do użycia zaraz po wyciągnięciu z opakowania bez dodatkowego mostkowania, oszczędzając czas na zamontowanie i podłączenie nawet o 80% w porównaniu z tradycyjnymi złączkami.

Bloki rozdzielające 1,5mm² i 2,5mm² są dostępne z różną liczbą punktów przyłączeniowych i mogą być rozmieszczone szeregowo na małej powierzchni. Można w prosty sposób powiększyć ilość połączeń za pomocą standardowego dwu pinowego mostka.

Bloki rozdzielcze dostępne sa zarówno w wersji na szynę DIN z mocowaniem pionowym lub poziomym oraz do montażu bezpośredniego za pomocą wkrętów lub specjalnej taśmy samoprzylepnej. Przewody drutowe lub linki z tulejka można szybko i łatwo podłączać bez użycia narzędzi za pomocą zacisków sprężynowych push-in. Wersje bloków rozdzielczych do montażu poprzecznego na szynie DIN umożliwiają wysokie zagęszczenie oprzewodowania i oszczędność miejsca do 50 procent.

Bloki rozdzielcze i zasilające z 6, 12 i 18 punktami połączeniowymi są dostępne w jedenastu kolorach, co umożliwia intuicyjną i bezpieczną instalację. Oznaczenie wszystkich zacisków zapewnia bardzo przejrzysty układ okablowania. Bloki dystrybucyjne PTFIX zapewniają zatem elastyczny i opłacalne rozprowadzenie potencjałów lub sterowania.


PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410