Powrót do aktualności

Router z inteligentną zaporą sieciową

26.03.2018

Router z inteligentną zaporą sieciową

Nowe urządzenia FL mGuard są routerami z inteligentną zaporą sieciową, ale mają też wbudowany 4 portowy switch sieciowy. Do dyspozycji mamy dwie wersje FL mGuard: RS2005 - zapewnia pięć portów niezarządzalnych, lub RS 4004, który ma cztery porty zarządzalne plus dodatkowy port DMZ dla zabezpieczania wielu sieci.

Port DMZ może być wykorzystany do połączenia z trzecią siecią – na przykład  serwer poczty. Serwer ten jest dostępny zarówno po bezpiecznej stronie LAN jak i niezabezpieczonej stronie WAN. Jednakże, dostępny od strony WAN, po stronie LAN jest zablokowany dzięki opcji firewall, który monitoruje i reguluje cały ruch przychodzący i wychodzący w każdym punkcie transferu. DMZ mogą być również wykorzystywane do zdalnej obsługi maszyny lub instalacji. Wbudowane switche sieciowe mogą obsługiwać przełączanie lokalne małych maszyn i urządzeń, lub mogą być połączone do obsługi w dużych sieciach.

“Presja wysokich kosztów“ w sektorze przemysłowym spowodowała, że  producenci routerów przemysłowych coraz częściej realizują strategie produktowe all-in-one. Dzięki temu minimalizują nakłady finasowe, zmiejszają ilość miejsca instalacji oraz zużycia energii. Routery bezpieczeństwa FL mGuard łączą w sobie cechy: routera, tunelu VPN, zapory firewall, DMZ i switcha sieciowego - wszystko w jednej obudowie. Oznacza to, że są one doskonale wyposażone, aby sprostać dzisiejszym wymaganiom.


PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410