Powrót do aktualności

Kompaktowe kondycjonery sygnałów MINI Analog Pro - proste w użyciu i wielofunkcyjne

08.06.2017

Kompaktowe kondycjonery sygnałów MINI Analog Pro -proste w użyciu i wielofunkcyjne

Kompaktowe kondycjonery sygnałów MINI Analog Pro do przekształcania, wzmacniania i filtrowania dowolnego sygnału analogowego - to pierwsza, dostępna na rynku rodzina 6 mm wzmacniaczy separacyjnych z wtykową techniką przyłączeniową.

Łatwo dostępne zaciski przyłączeniowe, pomiar prądu w trakcie pracy i jedyna w swoim rodzaju technika złączy wtykowych FASTCON Pro zdecydowanie ułatwiają pracę z tymi urządzeniami.

Wszystkie zaciski przyłączeniowe – do wyboru: w wersji śrubowej lub w technologii push-in są dobrze widoczne i łatwo dostępne, co nie tylko oszczędza czas, ale również miejsce powyżej i poniżej urządzenia. Przewody można przyłączać w dowolnej kolejności, niezależnie od tego czy rozpoczyna się oprzewodowanie od strony wejść, wyjść lub od strony zasilania.

W trakcie pracy można wykonać pomiar sygnału prądowego poprzez zintegrowane zaciski pomiarowe, które umożliwiają przyłączenie miernika bez przerywania obwodu prądowego.

Podczas czynności serwisowych lub podczas uruchamiania, łatwe rozłączenie obwodów sygnałowych i zasilających zapewnione jest dzięki złączom wtykowym typu FASTCON.

Moduły MINI Analog PRO można skonfigurować poprzez przełączniki DIP. Natomiast w przypadku zaawansowanej funkcjonalności moduły można skonfigurować używając darmowego oprogramowania na laptop lub przez aplikację na smartfonie.

MINI Analog Pro oferuje doskonałą jakość sygnału w klasie 6 mm modułów a to wszystko dzięki najnowocześniejszej technologii transmisji i bezpiecznej separacji galwanicznej pomiędzy wejściem, wyjściem i zasilaniem. Rozszerzony zakres napięcia zasilania od 9,6 do 30 V DC zapewnia wysoką dyspozycyjność i umożliwia elastyczne zastosowanie, np. w aplikacjach 12 V.  Ponadto zasilanie może być rozprowadzone na inne moduły poprzez łączniki TBUS na szynę nośną, dzięki czemu znacznie  zmniejsza się czas montażu i ilości przewodów. Szeroki zakres temperatury otoczenia -40 ... +70 °C  umożliwia zastosowanie również w ekstremalnych warunkach otoczenia.

Mimo kompaktowej budowy separatory MINI Analog Pro posiadają dużą powierzchnię opisową pozwalającą na kompletny opis pętli sygnałowej i  niezakrywającą sygnalizację LED informującą o stanie i błędach urządzenia.


PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410