Powrót do aktualności

Crimpfox Centrus - nowy standard praski!

21.05.2018

Crimpfox Centrus - nowy standard praski!

Crimpfox Centrus firmy Phoenix Contact wyznacza nowe standardy w technice obróbki przewodu. Dzięki zastosowaniu szeregu innowacyjnych rozwiązań gwarantuje pewne i komfortowe zaciskanie tulejek.

Crimpfox Centrus umożliwia zaciskanie tulejek izolowanych, nieizolowanych oraz TWIN o przekroju 0,14-6 mm2 lub 0,14-10mm2, rodzaj zacisku kwadrat lub sześcian.

Dzięki zastosowaniu specjalnej matrycy, szczypce dopasowują się właściwie do przekroju, co zapobiega błędom na skutek wyboru niewłaściwej matrycy a kontrola siły docisku jest gwarancją najlepszych efektów zaciskania. Niewielkie rozwarcie, rękojeść wykonana z odpowiednio połączonych twardych i miękkich materiałów oraz dopracowana ergonomia sprawia, że CENTRUS leży idealnie w każdej dłoni. Solidna osłona narzędzia zabezpiecza mechanizm praski przed uszkodzeniem w razie upadku. Optymalne przełożenie dźwigni redukuje siłę potrzebną do obsługi nawet o 30% w stosunku do standardowej praski. Aby dodatkowo ułatwić zaciskanie tulejek o dużych przekrojach na dolnej rękojeści umieszczono SlideStop, który opiera się o powierzchnię aby zapewnić wsparcie podczas zaciskania.

Kompaktowa i ergonomiczna konstrukcja zapewnia łatwą obsługę, brak zmęczenia i minimalny nakład siły nawet podczas długotrwałej pracy.

Crimpfox Centrus to narzędzie dopracowane do najdrobniejszych szczegółów.


PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410