Powrót do aktualności

Technologia połączeń przewodów Push-in

15.09.2017

Technologia połączeń przewodów Push-in

Technologia połączeń przewodów za pomocą zacisków sprężynowych Push-in jest coraz bardziej popularna w świecie przemysłowym.

Beznarzędziowe podłączanie przewodów do zacisków jest już możliwe zarówno w złączkach szynowych, złączkach do płytek drukowanych, złączach przemysłowych, przekaźnikach, przetwornikach, zasilaczach, ochronnikach przeciwprzepięciowych oraz modułach wejść/wyjść i sterownikach nie tylko produkcji Phoenix Contact. Inni producenci dostrzegając zalety tej techniki połączeń oraz bardzo dobry odzew z rynku zaczęli mniej lub bardziej udolnie kopiować pomarańczowy przycisk zwalniający sprężynę Push-in. Sam tylko Phoenix Contact przez ostatnie 8 lat wyprodukował już 100 miliardowy pomarańczowy przycisk zwalniający przewód. Natomiast sam zacisk sprężynowy, który umiejscowiony jest za przyciskiem ma już prawie 40 letnią tradycję dlatego ilość wyprodukowanych przez Phoenix Contact zacisków sprężynowych tego typu trudno już zliczyć.

Obecnie za pomocą beznażędziowego podłączania przewodów do zacisków Push-in produkcji Phoenix Contact można podłączać przewody o przekrojach od 0,14mm2 do 95mm2, daje to użytkownikowi elastyczność, bezpieczeństwo ale przede wszystkim dużą szybkość prefabrykacji rozdzielnic i urządzeń w których znajdą się produkty z zaciskami sprężynowymi Push-in od Phoenix Contact

Powyższe rozwiązania cechuje się również spójnym system mostków i ustandaryzowanych akcesoriów. A oznaczniki można opisać tanio i szybko wykorzystując bezpłatne oprogramowanie Clip Project dedykowane do obsługi wszystkich drukarek Phoenix Contact.


PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410