Powrót do aktualności

Narzędzie do napinania i bezpiecznego odcinania opasek stalowych i z tworzywa

26.02.2018

Narzędzie do napinania i bezpiecznego odcinania opasek stalowych i z tworzywa

Jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze opasek kablowych jest minimalna siła utrzymująca (min. wytrzymałość na zrywanie).

Definiuje ona obciążalność opasek kablowych w stanie równowagi (2,5 % zawartości wody). DIN EN 62275:2010 oraz SAE AS 23190 stanowią podstawę warunków badania i oceny wyników pod kątem wytrzymałości na rozrywanie. Opaska kablowa jest naciągana na określonym korpusie (O 38 ± 0,2 mm) i rozciągana z prędkością 25 mm/min. Zmierzona siła powodująca zerwanie lub odkształcenie plastyczne opaski kablowej musi być znacznie wyższa od wartości zdefiniowanych w normie. Wartości wytrzymałości na rozciąganie pętli opasek kablowych firmy Phoenix Contact znacznie przewyższają podane w normie wartości graniczne.

Do bezpiecznego napinania i odcinania opasek kablowych ze stali lub tworzywa idealnie nadają się ergonomiczne szczypce UNIFOX CT… od Phoenix Contact, które jednym ruchem napinają i odcinają opaski. Siła napinania jest nastawiana bezstopniowo i pokazywana na skali w części uchwytowej narzędzia. Po osiągnięciu siły napinania wystająca końcówka opaski kablowej jest automatycznie obcinana przy samym kablu. Dzięki czemu odcięcie kabla jest równo wykonane i nie powoduje ewentualnego obcierania sąsiadujących kabli lub wiązek przewodów co mogło by się przyczynić do uszkodzenia izolacji.


PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410