Powrót do aktualności

Konfigurowalne zasilacze QUINT4

21.09.2017

Konfigurowalne zasilacze QUINT4

Czwarta generacja QUINT POWER firmy Phoenix Contact to pierwsza konfigurowalna seria zasilaczy na świecie. Poprzez interfejs NFC można indywidulanie dostosować wartości progowe komunikatów sygnalizacyjnych jak i wybrać jedną z trzech charakterystyk wyjściowych zasilacza.

Ważnym atutem 4. generacji zasilaczy QUINT jest ich rezerwa mocy.

W przypadku wystąpienia zwarcia po stronie wtórnej zasilacza zintegrowana technologia SFB dostarczy 6 - krotność prądu znamionowego przez 15 ms, co pozwoli na selektywne i magnetyczne  wyzwolenie wyłącznika nadmiarowo - prądowego w uszkodzonym obwodzie, podczas gdy reszta podłączonych równolegle do zasilacza odbiorów będzie pracowała dalej bez żadnej przerwy w zasilaniu. Dodatkowo  zasilacze te można stale przeciążyć o 25% dzięki czemu możliwa jest późniejsza rozbudowa systemu bez konieczności wymiany zasilacza. Natomiast w przypadku ciężkich rozruchów, czyli wysokich prądów rozruchowych dostępna jest przez 5s dynamiczna rezerwa mocy z 200% prądem znamionowym.

Ponadto zaawansowana funkcja prewencyjnego monitorowania poinformuje nas o krytycznych stanach zanim wystąpi poważniejsza awaria a wysoką odporność na zakłócenia gwarantuje zintegrowany iskiernik gazowany i możliwość podtrzymania 24 V napięcia zasilania przez ponad 20 ms.


PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410