Powrót do aktualności

ImpulseCheck – bieżące monitorowanie stanu ograniczników przepięć z prognozowaniem ich czasu pracy

14.08.2020

ImpulseCheck – bieżące monitorowanie stanu ograniczników przepięć z prognozowaniem ich czasu pracy

Informacje o stanie i wydajności ograniczników przepięć, a także status samej instalacji odgrywają istotną rolę w ciągłym monitorowaniu i przy prognozowaniu konserwacji. Jest to najwyższa forma prewencji.

ImpulseCheck, nowy produkt Phoenix Contact, zbiera wszystkie te informacje.
Prądy udarowe i przejściowe przepięcia, które są ograniczane poprzez SPD są wykrywane w czasie rzeczywistym, a następnie mogą być analizowane w ImpulseAnalytics - aplikacji Proficloud.

Oprócz kompleksowych narzędzi do oceny danych pomiarowych, które są dostępne dla użytkownika produktów Phoenix Contact obliczany jest stan zdrowia (SoH) dla każdego trybu ochrony. Wszelki obliczenia prowadzone są w chmurze.

Stan zdrowia to aktualny stan ogranicznika opracowywany bez udziału człowieka. W przeciwieństwie do wcześniejszych, czysto reaktywnych systemów monitorowania urządzeń przeciwprzepięciowych opartych na zielono-czerwonym wskaźniku stanu, ta informacja o stanie umożliwia wdrożenie uprzedzających działań konserwacyjnych.  Tym sposobem skuteczność prac serwisowych można istotnie poprawić, zaoszczędzić pieniądze i lepiej chronić system, zwłaszcza tam, gdzie w grę wchodzi życie ludzkie czy też wielkie koszty.

ImpulseCheck to pierwszy system wspomagający ochronę przed przepięciami w systemie ochrony instalacji zasilania.

W przypadku SPD innych dostawców może pracować jako licznik zdarzeń.


PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410