Powrót do aktualności

Rozwiązania bezpieczeństwa funkcjonalnego do maszyny każdej wielkości

05.11.2017

Rozwiązania bezpieczeństwa funkcjonalnego do maszyny każdej wielkości

Każda maszyna stwarza zagrożenie. Z tego powodu technika bezpieczeństwa funkcjonalnego jest niezwykle ważnym zagadnieniem zarówno dla producentów maszyn jak i użytkowników końcowych. Jej celem, wynikającym z oceny ryzyka jest wyeliminowanie zagrożenia powodowanego przez maszyny lub ograniczenie go do jak najniższego, tolerowanego społecznie poziomu.

Do każdego zagrożenia, którego nie można usunąć w sposób konstrukcyjny określa się rodzaj i liczbę funkcji bezpieczeństwa, dla których w zależności od wymaganego poziomu bezpieczeństwa należy dobrać związane z bezpieczeństwem części układów sterowania.

Dodatkowo aby spełnić wymagania określone w normach bezpieczeństwa należy zastosować rozwiązania kompletne i efektywne, których wybór zależy również od wielkości maszyny.

Korzystając z oferty Phoenix Contact obejmującej rozwiązania do każdej architektury systemu bezpieczeństwa, można w sposób prosty i ekonomiczny wykonać zgodnie z normami każdą aplikację bezpieczeństwa. Oprócz klasycznych przekaźników bezpieczeństwa o szerokości 22,5mm, w asortymencie Phoenix Contact znajdziemy mi.in unikalne i opatentowane rozwiązania 6 mm przekaźników bezpieczeństwa PSRmini a dodatkowo: wielofunkcyjne przekaźniki bezpieczeństwa, monitory prędkości obrotowej i zerowej, konfigurowalne moduły bezpieczeństwa czy też sieciowe rozwiązania SafetyBridge, które bez sterownika bezpieczeństwa zintegrują bezpieczeństwo funkcjonalne w dowolnym systemie rozproszonym. Skorzystaj z naszego doświadczenia w zakresie produktów i technologii i skontaktuj się z nami, a pomożemy ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla Twojej maszyny.


PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410