Powrót do aktualności

Najwęższy na świecie ogranicznik typu 2

12.05.2017

Żaden system nie jest bezpieczny jeśli brak w nim ograniczników przepięć

Nowe ograniczniki Valvetrab-SEC firmy Phoenix Contact to najwęższe na świecie ograniczniki przepięć typ 2. Oferują one niezwykłe możliwości takie jak żywotność i wielkie odprowadzane energie dzięki zastosowanej technologii Safe Energy Control (SEC).

Systemy i urządzenia zainstalowane po tych ogranicznikach doświadczają jedynie niewielkich zdarzeń dzięki niskim poziomom ochrony.

Istotna korzyść to brak konieczności dobezpieczania obwodu z tym ogranicznikiem przy wcześniejszych zabezpieczeniach nie większych niż 315AgG. Mocny układ rozłączający jak i wysoki wytrzymywany prąd zwarciowy, aż do 50kA to, w zaledwie 12 milimetrach na kanał, ochrona dla niewielkich paneli dystrybucyjnych.

Oszczędza to pieniądze zarówno na przestrzeń, bezpieczniki i dodatkowe połączenia w szafie.

Ogranicznik typ 2 zapewnia skuteczną ochronę przed poważnymi przepięciami jak i wysokimi energiami po wyładowaniach piorunowych.

Dla ułatwienia instalowania i czytelności układu  wkładki można wkładać obrócone o 180° w stosunku do podstawki.

Może to ułatwić wykonywanie krótszych połączeń. Wszystkie ograniczniki typ 2 posiadają wkładki dzięki czemu mogą być elektrycznie sprawdzane przy pomocy mobilnego laboratorium CHECKMASTER 2,  zgodnie z PN-EN 62305-3.


PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410