Powrót do aktualności

RFID inteligentny system oznaczeniowy

13.03.2017

RFID inteligentny system oznaczeniowy

Firma Phoenix Contact rozszerzyła swój asortyment o inteligentny system znakowania. W skład takiego oznaczenia wchodzą urządzenia typu handheld do odczytywania i zapisywania transporderów RFID, tabliczki ze zintegrowanym transponderem RFID UHF lub HF, uchwyty tabliczek i trzymacze.

Phoenix Contact posiada w swojej ofercie całą linię oznaczników wykorzystujących technologię RFID. Pasywny tag RFID jest zatopiony wewnątrz  oznacznika. Oznacznik można opisać fizycznie na systemie Bluemark CLED, a stosując dedykowany programator RFMARK bezdotykowo zapisać i doczytać informację z tagu RFID. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy pewność, że nawet z częściowo nieczytelnego oznacznika jesteśmy w stanie odczytać wszystkie informację.

Uzupełnienim ofert są dwa mobilne urządzenia typu handheld:

  • RFMARK HF – to wysoko wydajne urządzenie do bezkontaktowego zapisywania  i odczytywaniu danych na transporderach HF.
  • RFMARK UHF - to wysoko wydajne urządzenie z krzyżową  anteną dipolową, dzięki której transpondery UHF mogą być zapisywane i odczytywane niezależnie od ich pozycji.

Oznaczniki z technologią RFID z powodzeniem stosowane są w gałęziach przemysłu, gdzie mamy do czynienia z bardzo ciężkimi warunkami eksploatacji tj. oil and gas, traffic itp.


PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410