Powrót do aktualności

Bezpieczeństwo AKP w niezwykłej postaci

19.10.2017

Bezpieczeństwo AKP w niezwykłej postaci

TERMITRAB complete to najnowsza rodzina ograniczników przepięć stosowanych do ochrony obwodów AKPiA. Zawarte w niej wykonania umożliwiają ochronę nawet do 572 torów sygnałowych w przeliczeniu na jeden metr szyny montażowej.

Stosowanie ochrony przed przepięciami to podstawowy środek prewencyjny zapobiegający stratom w procesie technologicznym.

Wszystkie ograniczniki z rodziny TERMITRAB complete posiadają „ kanał monitorowania”. Dodatkowe moduły zdalnej sygnalizacji, które są dostępne jako opcja, monitorują stan ograniczników za pomocą bariery fotoelektrycznej. Zasada działania tego typu sygnalizacji jest niezwykle prosta. W sytuacji przeciążenia nastąpi odłączenie jednego z elementów, mechanizm oddzielający zamyka kanał monitorowania i wysyłany jest komunikat zbiorczy. Uszkodzone urządzenie jest wówczas wykrywane lokalnie na postawie wskaźnika stanu, działającego czysto mechanicznie bez dodatkowej energii pomocniczej.

Oznacza to, że zawsze jest znany aktualny stan ograniczników a dzięki temu możliwa jest szybka reakcja w przypadku ich uszkodzenia.

Zgodnie z normą PN-EN 62305-3 rodzina ta oferuje również możliwość badania elektrycznego stanu wkładek ograniczników przepięć, przy pomocy przenośnego laboratorium CHECKMASTER 2.

Rodzina ograniczników przepięć TERMITRAB Complete posiada dodatkowe funkcje jak: noże rozłączne pozwalające na odseparowanie linii pomiarowej na wypadek testów, bądź pomiarów, wkładki wtykowe podnoszące w znacznym stopniu funkcjonalność i wygodę użytkowania oraz poziomy napięć roboczych. Powyższe środki ochrony spełniają certyfikaty GL, UL, IECEx i ATEX.


PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410