Powrót do aktualności

Wydajne grawerowanie i drukowanie laserowe

17.10.2018

Wydajne grawerowanie i drukowanie laserowe

Urządzenie laserowe Topmark NEO na nowo definiuje znakowanie laserowe: dzięki kompaktowym rozmiarom i łatwej obsłudze za pośrednictwem zintegrowanego, kolorowego ekranu dotykowego, tworzy wyjątkowo wytrzymałe i wysokiej jakości przemysłowe oznaczenia oraz działa ze szczególną wydajnością.

Wyposażony w laser o mocy 20 W z automatycznym podajnikiem, Topmark NEO przetwarza do 250 etykiet na minutę. Dostępnych jest ponad 650 różnych oznaczników ze stali nierdzewnej, ABS, poliakrylu i poliwęglanu. Oznakowanie odbywa się poprzez grawerowane, karbonizowane lub wyżarzanie. W ten sposób powstają specjalne odporne oznaczenia do zastosowań w ekstremalnych warunkach środowiskowych.

Dane do drukowania są wprowadzane bezpośrednio na urządzeniu za pomocą zintegrowanego oprogramowania do znakowania. Wyświetlacz dotykowy pokazuje również instrukcje dotyczące uruchomienia, a także instrukcje dotyczące konserwacji i obsługi. Znacznik laserowy można również obsługiwać za pomocą oprogramowania do planowania i oznaczania Project Complete. Wszystkie parametry lasera są już zapisane w programie i tym samym, laser nie musi być oddzielnie konfigurowany.

Jednostka odsysająca, którą można zakupić osobno, gwarantuje przyjazne dla środowiska drukowanie. Czyści powietrze w obszarze znakowania z oparów i pyłków, a następnie oddaje je na zewnątrz. Dzięki temu znakowanie laserowe nie wpływa negatywnie na środowisko pracy.


PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410