PHOENIX CONTACT HMI-IPC Technology GmbH

PHOENIX CONTACT HMI-IPC Technology GmbH

Indywidualne rozwiązania

Centrum kompetencyjne w zakresie obsługi i nadzoru

Phoenix Contact HMI-IPC Technology GmbH projektuje i produkuje otwarte rozwiązania systemowe do obsługi i nadzoru procesów automatyzacji w budowie maszyn i instalacji. Od ponad czterdziestu lat w naszej siedzibie w Filderstadt obok Stuttgartu zajmujemy się wszystkimi zagadnieniami związanymi z łańcuchem tworzenia wartości — począwszy od projektowania, poprzez zabezpieczenie jakości aż po produkcję. W ten sposób powstają najwyższej jakości panele operatorskie do zastosowań standardowych i specyficzne rozwiązania dopasowane do indywidualnych wymogów naszych klientów.

Jakość wynikająca z tradycji

Produkcja Phoenix Contact HMI-IPC GmbH  

Nowoczesna produkcja we własnym zakładzie

Spółka SÜTRON electronic GmbH została założona w 1968 roku jako firma projektowa z zakresu techniki sterowania, a jej wyroby stały się z czasem synonimem wysokiej jakości rozwiązań HMI. Już w 2001 roku koncern Phoenix Contact uzyskał udziały w przedsiębiorstwie.

W 2008 roku firma SÜTRON electronic GmbH stała się pełnoprawną spółką-córką koncernu. Od 2016 roku firma pod kierownictwem prezesa Thorstena Behra działa na rynku jako Phoenix Contact HMI-IPC Technology GmbH. To specjalizujące się w zagadnieniach obsługi i nadzoru przedsiębiorstwo stanowi ważne centrum kompetencyjne grupy Phoenix Contact.

Ukierunkowane na klienta projektowanie, nowoczesne metody produkcji i zabezpieczenie jakości - — wszystko realizowane we własnym zakresie — to gwarancja produktów, które spełniają najwyższe wymagania pod względem precyzji i trwałości. Nasze systemy obsługi są zaprojektowane w taki sposób, że można je w dowolnym momencie zintegrować z płaszczyzną produkcji, automatyzacji i przedsiębiorstwa. Wyróżnia je jakość, wydajność, możliwość rozbudowy i podłączenia niemal do wszystkich dostępnych na rynku sterowników.

Indywidualne rozwiązania dla wielu branż

Obszerna oferta paneli dotykowych  

Panele dotykowe do zastosowania wewnątrz i na zewnątrz

Zaangażowani w proces projektowania inżynierowie z różnych obszarów poszukują rozwiązań w zakresie zdefiniowanej interakcji między człowiekiem a maszyną. Nasza oferta paneli przyciskowych i dotykowych, przenośnych paneli operatorskich i dedykowanego oprogramowania dla użytkowników umożliwia spełnienie wielu zapotrzebowań. Jeżeli odpowiednie rozwiązanie nie jest dostępne, stworzymy je specjalnie dla Ciebie.

Oferujemy rozwiązania automatyzacyjne dla wielu branż i zastosowań, np. w zakresie budowy maszyn i instalacji, automatyzacji procesów i budynków, techniki środków spożywczych i przemysłu okrętowego. Nasze produkty dysponują niezbędnymi certyfikatami i zezwoleniami, które są wymagane w danej branży.

Jesteśmy otwarci na wszelkie wymagania

Thorsten Behr, prezes  

Prezes Thorsten Behr

„Nasze panele operatorskie są zindywidualizowane w stopniu odpowiadającym potrzebom klienta. Decydujące znaczenie ma specyficzny obszar zastosowania i warunki otoczenia. Powyższe czynniki są przez nas analizowane i sprawdzane, zwłaszcza w przypadku ekstremalnych wartości” — tak prezes Thorsten Behr opisuje strategię produktową firmy Phoenix Contact HMI-IPC Technology GmbH.

Czy wyświetlacz jest odporny na działanie promieni słonecznych? Czy powierzchnie obudowy są odporne na działanie czynników chemicznych? Czy urządzenie nadaje się do stosowania w bardzo wysokich lub bardzo niskich temperaturach? Czy działa ono także przy wysokiej wilgotności powietrza? Czy spełnia wysokie wymagania pod względem ochrony, do stopnia IP69K włącznie? Czy jest odporne na uderzenia? Czy spełnia najwyższe wymogi pod względem higieny? Thorsten Behr: „Każdego dnia zadajemy sobie te i wiele innych pytań. I znajdujemy odpowiedzi. Czekamy na wyzwania z Twojej strony!”

Filozofia i kultura przedsiębiorstwa

Środowisko pracy w Phoenix Contact  

Wysokiej jakości produkty powstają w dobrej atmosferze pracy

Innowacyjne i kreatywne współdziałanie weszło nam w krew od czasu początków naszej firmy, kiedy to zaczynaliśmy jako średniej wielkości biuro inżynieryjne. Nasz składający się z młodych i doświadczonych pracowników zespół z zaangażowaniem pracuje nad rozwojem przyszłościowych rozwiązań z zakresu paneli HMI.

Podstawy naszej kultury przedsiębiorstwa stanowią zaufanie, otwartość, uczciwość, wzajemne respektowanie wartości i intensywna komunikacja z pracownikami. Na pierwszym miejscu zawsze znajduje się człowiek. Udowadniamy to poprzez inwestycje i działania mające na celu zapewnienie bezpiecznego i zdrowego środowiska pracy.

PHOENIX CONTACT
HMI-IPC Technology GmbH

+49 (0) 0711 / 770 98-0

Kurze Straße 29
70794 Filderstadt, Germany