PHOENIX CONTACT Energy Automation GmbH

Phoenix Contact Energy Automation GmbH

Automatyzacja sieci energetycznych

Kompetencje i innowacyjność dla nowoczesnych sieci energetycznych.

Firma Phoenix Contact jest partnerem technologicznym oferującym rozwiązania dla firm z branży energetycznej. Jako specjalista w dziedzinie automatyzacji sieci energetycznych najwyższego i wysokiego napięcia działamy również w sektorze inteligentnych sieci dystrybucyjnych. Nasza oferta sięga od kompleksowych rozwiązań do sterowania stacjami w sieciach przesyłowych do 400 kV, poprzez urządzenia do ochrony i automatyzacji sieci dystrybucyjnych, po komponenty do przetwarzania sygnałów i komunikacji.

Wiedza i doświadczenie

  Stacja transformatorowa  

Wiedza i doświadczenie

Nasza firma wywodzi się ze spółki Helmut Mauell GmbH posiadającej ponad 60-letnie doświadczenie w automatyzacji systemów energetycznych. Od kwietnia 2017 r. połączyliśmy nasze kompetencje branżowe i systemowe z rozwiązaniami technologicznymi i asortymentem produktów firmy Phoenix Contact, wchodząc w skład grupy Phoenix Contact jako Phoenix Contact Energy Automation GmbH z siedzibą w Velbert.

Przemiany w branży energetycznej

Stacja transformatorowa  

Stacja transformatorowa

Cyfryzacja w sektorze energetycznym wymaga ciągłego budowania sieci przesyłu energii i rynków energetycznych. „Coraz większe znaczenie dla interoperacyjnej eksploatacji sieci mają otwarte platformy oprogramowania i integracji. W firmie Phoenix Contact łączymy solidne know-how w dziedzinie automatyzacji i sterowania sieciami energetycznymi z niezbędną wiedzą na temat bezpieczeństwa IT i nowoczesnej komunikacji opartej na bezpiecznych protokołach IEC”, podkreśla Dirk Riesenberg, Global Industry Manager.

Niezawodne systemy sterowania i zdalnego sterowania

Niezawodne systemy sterowania i zdalnego sterowania  

Niezawodne systemy sterowania i zdalnego sterowania

Zdalne sterowanie i monitorowanie rozległych sieci stawia wysokie wymagania wobec stosowanej technologii sterowania stacjami i zdalnego sterowania. Nasze komponenty są skalowalne i spełniają wysokie wymagania pod względem kompatybilności elektromagnetycznej (EMC) oraz bezpieczeństwa IT. Nieustanne zmiany w zakresie wytwarzania energii elektrycznej pociągają za sobą rosnące zapotrzebowanie na bezpieczne systemy informatyczne i komunikacyjne do sieci dystrybucyjnych.

Dzięki własnym kompetencjom badawczo-rozwojowym produkty i systemy firmy Phoenix Contact zapewniają interoperacyjność poprzez stosowane standardowe protokoły komunikacyjne, np. IEC 60870 i IEC 61850. Konsekwentny i ciągły rozwój naszych systemów w połączeniu z wdrażaniem uznanych standardów pozwala na realizację przyszłościowych rozwiązań. Phoenix Contact to doświadczony partner w dziedzinie energetyki, gazownictwa, gospodarki wodnej i ciepłownictwa, a także automatyki przemysłowej i systemów sterowania budynkiem.

Szeroka oferta produktów i usług

Rozmowa z klientem  

Szeroka oferta produktów i usług

Realizujemy niezawodne rozwiązania zapewniające stabilne dostawy energii, od specjalnych przekaźników elektromechanicznych, takich jak przekaźniki sygnalizacyjne, po elektroniczne systemy ostrzegawcze i rozwiązania w dziedzinie komunikacji, automatyki i zabezpieczeń sieci zasilania.

Wspieramy naszych klientów przy realizacji projektów poprzez nasze produkty, technologie i usługi. Na życzenie możemy zająć się pełną integracją systemu oraz kompleksowym zarządzaniem projektem aż do etapu formalnego odbioru. Zapewniamy szereg usług, np. zarządzanie poprawkami i koncepcje zdalnego serwisowania, jak również dostępność części zamiennych przez cały okres użytkowania systemu.

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410