PHOENIX CONTACT E-Mobility

Pionierzy technologii szybkiego ładowania

Pionierzy technologii szybkiego ładowania

Tworzymy centrum kompetencyjne technologii ładowania pojazdów elektrycznych.

Założona w styczniu 2013 roku firma Phoenix Contact E-Mobility GmbH zatrudnia obecnie ponad 300 osób w swojej siedzibie w Niemczech i prowadzi dalsze prace rozwojowe i produkcyjne w Polsce i w Chinach. W ramach Grupa Phoenix Contact jest to centrum kompetencji w zakresie technologii ładowania w dziedzinie mobilności elektrycznej.

Jako kompleksowy dostawca opracowujemy i produkujemy komponenty i rozwiązania zarówno dla infrastruktury ładowania, jak i interfejsu ładowania w pojeździe. Posiadamy certyfikat IATF-16949 i jesteśmy niezawodnym partnerem przemysłu motoryzacyjnego.

Szukamy nowych pracowników – zgłoś się już teraz!

Wspieraj nasz zespół w nowej lokalizacji Rzeszów  

Wspieraj nasz zespół w nowej lokalizacji Rzeszów

Do naszej nowej lokalizacji w Rzeszowie poszukujemy nowych pracowników z różnych dziedzin, takich jak produkcja, magazyn, inżynieria, finanse i controlling.

Pracuj w innowacyjnym i niezależnym niemieckim przedsiębiorstwie rodzinnym, które oferuje Ci bezpieczną pracę oraz przywiązuje dużą wagę do kultury pracy opartej na partnerstwie. Dynamicznie rozwijające się miasto Rzeszów oferuje również optymalne połączenia komunikacyjne. 

Zapoznaj się z naszymi aktualnymi ofertami pracy i aplikuj już teraz. Czekamy na Twoje CV!

Produkty i rozwiązania do ładowania pojazdów elektrycznych

Samochód elektryczny na stacji ładowania  

Oferta naszych produktów obejmuje cały proces ładowania

Od stacji ładowania po samochód elektryczny: oferta naszych produktów obejmuje cały proces ładowania. Należą do nich kable ładowania, gniazda ładowania oraz sterowniki do ładowania AC i DC do wszelkiego rodzaju pojazdów elektrycznych.

Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu do zarządzania ładowaniem i wielu innym komponentom grupy Phoenix Contact powstają inteligentne, kompleksowe rozwiązania, które umożliwiają również ekologiczne ładowanie z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.

Rozwój nowatorskich technologii

Chłodzony wtyk ładowania HPC  

Dzięki High Power Charging elektromobilność staje się dostępna na co dzień

Oferujemy innowacyjne rozwiązania wyznaczające standardy w dziedzinie infrastruktury ładowania do codziennego użytku.

Rozwój nowatorskich technologii szybkiego ładowania, takich jak High Power Charging (HPC), pozwala na skrócenie czasu ładowania do zaledwie kilku minut.

W ten sposób przyczyniamy się znacząco do przełomu i wzrostu akceptacji elektromobilności w naszym społeczeństwie.

Nowy zakład produkcyjny w Rzeszowie

Uroczystość zawieszenia wiechy we wrześniu 2020

Uroczystość zawieszenia wiechy we wrześniu 2020

We wrześniu 2020 roku odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy na naszej nowej fabryce e-mobilności w Parku Naukowo-Technologicznym Rzeszów-Dworzysko. 

Od 2021 roku będziemy tam produkować kable ładowania AC i DC. Będą one dostarczane do producentów infrastruktury ładowania oraz samochodów. 

Nowy zakład ma na celu zwiększenie naszych możliwości produkcyjnych na całym świecie. Zakład ma łączną powierzchnię 15 000 m² i może pomieścić do 250 pracowników.

Współtwórca standardów i norm ładowania

Logo CharIN i NPM  

Jesteśmy członkiem CharIN i NPM

Wraz z wiodącymi niemieckimi producentami samochodów oraz TÜV Süd jesteśmy jednym z założycieli CharIN (Charging Interface Initiative). Celem stowarzyszenia jest promocja i popularyzacja współtworzonego przez nas systemu CCS (Combined Charging System) jako światowego standardu szybkiego ładowania samochodów elektrycznych.

Roland Bent, członek zarządu firmy Phoenix Contact, wchodzi również w skład Narodowej Platformy Przyszłości Mobilności (NPM). Pełni tam funkcję przewodniczącego grupy roboczej ds. standaryzacji, normalizacji, certyfikacji i dopuszczeń (AG 6).

Zarząd firmy

Zarząd firmy Phoenix Contact E-Mobility GmbH  

CEO Michael Heinemann (po lewej) i COO Ralf Döhre (po prawej)

Od stycznia 2019 r. Michael Heinemann pełni funkcję CEO i prezesa zarządu firmy, będąc odpowiedzialnym za rozwój, marketing, sprzedaż, HR i controlling. Swoją karierę zawodową rozpoczął w firmie Phoenix Contact w 1992 r. Ostatnio pełnił funkcję prezesa zarządu spółki Phoenix Contact Power Supplies GmbH.

Ralf Döhre jest COO firmy i odpowiada za zaopatrzenie, konstrukcję, produkcję, laboratorium i jakość. Pracuje dla Phoenix Contact od 2007 roku, a od 2013 roku jest członkiem kadry menedżerskiej w Phoenix Contact E-Mobility GmbH. Był dyrektorem handlowym i odpowiadał za dział produkcji, odgrywając kluczową rolę w rozwoju spółki.

PHOENIX CONTACT E-Mobility Sp. z o.o.

ul. Skałeczna 2
31-065 Kraków

Referrer: https://www.google.pl/