Dla naszych pracowników

pracownicy phoenix contact

Benefity dla pracowników

Za niewielką opłatą oferujemy pracownikom możliwość korzystania z usług Karty MultiSport, która zapewnia nielimitowany dostęp do usług dostępnych w wyznaczonych obiektach sportowych na terenie całego kraju.

Ponadto możliwość dołączenia do programu Benefit Multisport mają też członkowie rodzin pracowników, w tym także do karty Benefit Mutlisport Senior.

W trosce o zdrowie naszych pracowników wprowadziliśmy benefit prywatnej opieki zdrowotnej i przystąpiliśmy do programu LUX MED.

Lekarze specjaliści, stomatologia, badania diagnostyczne i laboratoryjne, badania profilaktyczne, opieka szpitalna, rehabilitacyjna i długoterminowa. Te wszystkie usługi są dostępne dla na terenie całej Polski w ramach abonamentu.

Opieką obejmujemy zainteresowanych Pracowników i ich rodziny. Warunkiem udziału pracownika w programie jest przepracowanie min. 6 miesięcy od daty zatrudnienia.

W ramach badań profilaktyki dajemy pracownikom możliwość wykonania dodatkowych badań medycznych w czasie pracy, w ramach określonego limitu.

Oferujemy naszym pracownikom i członkom ich rodzin kompleksowe ubezpieczenie na życie,na atrakcyjnych warunkach, w wybranym towarzystwie ubezpieczeniowym.

Pracownikom oferujemy przedpłacową kartę Sodexo Lunch Pass, przeznaczoną na dofinansowanie posiłków i usług gastronomicznych, ze stałą kwotą doładowania.

W ramach rozwoju zawodowego istnieje możliwość dofinansowania studiów oraz nauki języka obcego.

Wellbeing, czyli wszystko to co nas wspiera

wellbeeing w phoenix contact - szkolenie z pierwszej pomocy

W Phoenix Contact wdrożyliśmy program wellbeing-u, którego założeniem jest troska o zadowolenie, pozytywne emocje i zdrowie proacowników.

Kiedy odczuwamy pozytywne emocje stajemy się dla siebie życzliwsi, lepiej się komunikujemy, porozumiewamy, jesteśmy bardziej kreatywni, innowacyjni i lepiej pracujemy w zespołach.

Dla naszych pracowników przyjazna atmosfera pracy jest jednym z kluczowych elementów dobrego miejsca pracy, dlatego w naszych działaniach kładziemy nacisk na zdrowie psychofizyczne i profilaktykę.

Po co nam wellbeing? Bo poczucie szczęścia wpływa na:

  • wzrost kreatywności i twórczości, energii
  • wzrost zaangażowania w wykonanie zadań
  • lepsze samopoczucie, zdrowie psychofizyczne a nawet wydłużenie życie
  • mniej osób korzystających ze zwolnień lekarskich
  • lepsze relacje międzyludzkie

Udało nam się przeprowadzić szereg wykładów/cykli/szkoleń z zakresu zdrowia m.in.:

  • spotkanie z dietetykiem
  • warsztaty zdrowy sen
  • kurs pierwszej pomocy
  • kurs samoobrony dla kobiet

Niektóre z nich powtarzamy cyklicznie.

INICJATYWA 500, czyli inicjatywy zgłaszane przez pracowników

inicjatywa 500

Wychodzimy naprzeciw pomysłom naszych pracowników.

Dajemy możliwość zgłaszania inicjatyw mających na celu polepszeniu procesów pracy, ułatwieniu pracy, wdrożeniu nowości. Dzieje się tak dzięki INICJATYWIE 500.

W tym celu uruchomiliśmy specjalnie do tego dedykowaną skrzynkę pocztową. Pracownicy zgłaszają swoje propozycje wysyłając je pod wskazany adres mailowy.  Następnie komisja zbiera się raz na kwartał i rozpatruje wszystkie zgłoszone wnioski. Najlepsze pomysły nagradzane są nagrodą pieniężną doliczaną do wynagrodzenia, a następnie wdrażane w życie.

+48 71 39 80 471

Ewelina Koszela

Ewelina Koszela

Specjalista ds. Personalnych