Konferencja Industry 4.0

Konferencja Industry 4.0 - przemysł przyszłości

Jak powinna wyglądać produkcja przemysłowa przyszłości? Jakich technologii potrzebujemy? Jak maszyna i człowiek mogą skutecznie współdziałać?
Odpowiedzią na te pytania jest Industry 4.0!

Czym jest Industry 4.0?

Czym jest Industry 4.0?

W naszym rozumieniu jest to model dalszego rozwoju produkcji przemysłowej. Człowiek, maszyna i sam produkt łączą się w inteligentną i samodzielną sieć.

Tworzymy konkretne komponenty, systemy i rozwiązania, które spełniają praktyczne wymagania. Charakteryzuje je ...

 • ... wszechstronna cyfryzacja
 • ... bezpieczeństwo i komunikacja
 • ... samodzielność i adaptacyjność
 • ... prostota obsługi
 • ... łatwość instalacji
 • ... efektywne wykorzystywanie zasobów.
Powrót do góry

Lokalizacja Konferencji Industry 4.0

Data:19 kwietnia 2016 (wtorek)
Miejsce konferencji:

Hotel DoubleTree by Hilton
ul. Łąkowa 29
90-554 Łódź

www.doubletreelodz.pl

Jak dojechać?GPS: 51.758046 N 19.443805 E
Powrót do góry

Agenda Konferencji Industry 4.0 - przemysł przyszłości

Konferencja nowoczesnego przemysłu - Industry 4.0

11.00-12.30

 • Maciej Merek, Phoenix Contact – Otwarcie konferencji
 • Dr Jarosław Panasiuk, WAT – Przemysł 4.0 i interakcje z niego wynikające
 • Maciej Abratkiewicz, Rittal – Rittal Automation Systems – INDUSTRY 4.0 w prefabrykacji szaf sterowniczych

przerwa 30 minut

13.00-14.30

 • Prof. Kuo-Ming Chao, Coventry University – Industry 4.0 jako usługa w chmurze obliczeniowej
 • Frank Knafla, Phoenix Contact - Industry 4.0 – skok rewolucyjny w produkcji przemysłowej
 • Bartosz Bucki, AbMicro, EPLAN – elastyczność poprzez integracje systemów projektowych

przerwa 30 minut

15.00-16.30

 • Prof. Mirosław Kutyłowski, Politechnika Wrocławska – Trojany hardwerowe
 • Zbigniew Kurant, GT85 – Zagrożenia i ograniczenia ludzkie i techniczne w fabryce przyszłości
 • Radosław Kamiński, Alfa Elektro – Dystrybucja 4.0

przerwa 30 minut

17.00-18.00

 • panel „pytania – odpowiedzi”

godzina 17.45

 • podsumowanie konferencji, Maciej Merek
Powrót do góry

Skróty prezentacji

Przemysł 4.0 stanowi próbę przejścia na nowy poziom wytwarzania dóbr jak również zmianę cyklu życia produktów, które w zupełnie inny sposób wchodzą w interakcję tak z wytwórcą jak i z użytkownikiem końcowym. Stwarza to zarówno wiele nowych pytań jak i możliwości, pojawiających się już na etapie projektowania produktów, poprzez proces produkcji i eksploatacji a na utylizacji produktów kończąc, które mają wpływ nie tylko na to jak będzie zmieniała się produkcja ale również w jaki sposób produkt będzie oddziaływał na swoje otoczenie. Implementacja idei Przemysłu 4.0  niesie ze sobą duże wymagania w stosunku do implementowanych technologii, gdyż wymusza standaryzację pewnych rozwiązań oraz przejście w kierunku rozwiązań rozproszonych a na dodatek powiązanych ze sobą w sposób umożliwiający szybką zmianę produkcji, eliminację przestojów oraz optymalizację procesu zarządzania zasobami. To wszystko w powiązaniu ze sobą stwarza zupełnie nowe możliwości w zakresie generowania oszczędności jak również nowych źródeł przychodów dla firm produkujących nowe inteligentne produkty.

Rozwiązania w ramach nowego działu Rittal Automation Systems wspierają wszystkie etapy procesu budowy urządzeń sterowniczych i rozdzielczych. Asortyment produktów obejmuje zakres artykułów od ręcznych narzędzi po całkowicie zautomatyzowane centra obróbcze. Podczas prezentacji przybliżone zostaną powyższe rozwiązania, dzięki którym możliwe jest wprowadzenie INSDUSTRY 4.0 w prefabrykacji szaf sterowniczych i rozdzielczych

Usługi oferowane w chmurze obliczeniowej, pozwalają za pośrednictwem Internetu zapewnić niezbędne przedsiębiorstwu zasoby obliczeniowe, takie jak moc obliczeniowa, pamięć masowa, oprogramowanie bądź platformę co odgrywa ważną rolę w modelu Industry 4.0. Pomimo iż zarówno definicja jak i zakres usług w chmurze ewoluuje, aby sprostać ciągle zmieniającemu się środowisku oraz wymaganiom, ich prawdziwy potencjał w kontekście wsparcia dla Industry 4.0 może wykraczać poza formy tradycyjnego przetwarzania w chmurze. Przykładem mogą być rozproszone usługi na potrzeby łańcucha dostaw (ang. supply chain). Jak wiadomo podstawowym założeniem Industry 4.0 jest poprawa efektywności i skuteczności produkcji poprzez integrację wielu już istniejących jak i najnowszych technologii, (takich jak Industry IoT, Big Data Analytics, Cloud Computing i Cyber ​​ Physical Systems) celem automatyzacji procesu produkcyjnego oraz sprostaniu nowym bardziej rygorystycznym wymaganiom rynkowym. Jednak pomimo istniejącej już w znacznym stopniu infrastrukturze realizacja tego założenia w niektórych sektorach rynku w relatywnie krótkim czasie może nadal stanowić problem.

W ramach wystąpienia zaprezentowane zostaną właściwości różnych warstw usług w chmurze, takich jak infrastruktura, platforma czy oprogramowanie oraz w jaki sposób mogą one wspierać produkcję. Z wykorzystaniem różnych warstw modelu przetwarzania w chmurze, niektóre zasoby produkcyjne można modelować jako usługi w celu zmniejszenia ich różnic na poziomie operacyjnym. Taki zabieg ma na celu zwiększenie ich interoperacyjności i przejrzystości oraz poprawę efektywności zarządzania w przedsiębiorstwach oraz łańcuchach dostaw. W ramach prezentacji przedstawione zostaną przykłady zastosowań i realizacji tego typu rozwiązań oparte o wyniki projektów finansowanych przez UE. W ramach prezentacji przedstawione i omówione zostaną ograniczenia w obecnym modelu ze wskazaniem na  przyszłe kierunki badań i rozwoju w tej dziedzinie.

The engineering of efficient production means will change sustainably against the background of operator requirements. The increasing individualization of products leads to an increasing variance which again is often connected to a decreasing batch size or even the batch size “one”. The challenge imposed on mechanical engineering is to design production means – machines and systems – in such a way that production can be accomplished economically. In order to fulfil the aspect of economic efficiency, processing machines must be capable of flexible adaptation and be set up in such a modular way that additional process functions can be integrated with minimum preproduction costs.

Automation will play a key role in Industry 4.0. These demands require autonomously acting subsystems that interact with each other as well as humans and furthermore are capable of making autonomous decisions.  Independently operating autonomous subsystems need information about the product to be manufactured and its individual characteristics. The therefore required seamless integration of vertical business processes and horizontal production processes calls for a standardized language –agreed semantics and syntax which enable the exchange of information across the industries and applications. The basic requirements for flexible, adaptive and autonomous systems are non-hierarchical automation structures and concepts.

Powrót do góry

Prezentacja Platformy EPLAN oraz jej integracji z narzędziami współpracującymi w procesie projektowym. Elastyczność połączonych narzędzi przyspiesza pracę i skraca czas trwania całego procesu od zamówienia do finalizacji projektu

Urządzenia kontrolujące kluczowe procesy w systemach typu cyber-physical muszą gwarantować wysoki poziom bezpieczeństwa ze względu na bezpieczeństwo procesów, którymi kierują.  Standardową drogą osiągnięcia odporności jest budowa urządzeń typu black box – nie dających dostępu do urządzenia poza ściśle określone procedury, w szczególności nie dające dostępu do systemu operacyjnego. Niestety ogranicza to również możliwości inspekcji urządzenia.

Współczesne techniki informatyczne dają wiele możliwości ataku, w przypadku dostarczenia urządzenia typu black box z identyczną obudową i funkcjonujących, z punktu widzenia klienta, tak samo jak urządzenia oryginalne.

W trakcie prezentacji zajmiemy się kilkoma przykładami takich ataków. Zaprezentowanych będzie kilka nowo powstających technik umożliwiających zewnętrzne testowanie lub unieszkodliwianie ataków.   

Fabryki przyszłości, czwarta ewolucja przemysłowa – Przemysł 4.0 - dyskutowane są obecnie na wielu płaszczyznach, przede wszystkim technologicznych. Dążenie do stałego zacieśnienia relacji dostawca – klient, poprzez integrację obszarów przemysłu przy wykorzystaniu komunikacji IT to główne obszary analizy koncepcji przemysłu przyszłości.

Każda znana ludzkości ewolucja przemysłowa – pierwsza maszyna parowa zastosowana do napędzania innych maszyn, pierwsze „zautomatyzowane” linie produkcyjne, robotyzacja – miały wspólny mianownik: podnoszenie efektywności produkcji oraz skrócenie czasu dostawy produktu.

Firma GT85 Polska kontynuuje strategię „rozwiazywania potrzeb”. Dzięki takiemu podejściu firma stworzyła najbardziej kompleksowe portfolio z zakresu rozwiązań technologii mycia przemysłowego w Polsce, ale co ważniejsze identyfikuje problemy, które z perspektywy innowacyjnych małych i średnich przedsiębiorstw stają się bardziej kluczowe i mogą stać się ogromna barierą w postępie ewolucji 4.0.

Na podstawie dotychczasowych doświadczeń firmy GT85 Polska w zakresie relacji  z dostawcami i klientami z przemysłu samochodowego, lotniczego, medycznego, precyzyjnego; prezentacja ma na celu, zwrócić uwagę na aspekty ludzkie w procesie transformacji 4.0. Przedstawi punkt widzenia na temat prawnych regulacji prawa własności, regulacji zapisów prawa handlowego, prawa pracy; dotknie także problemów „fizycznej” asymilacji istniejących, nie dostosowanych podmiotów, bez których Przemysł 4.0 nie jest w ogóle możliwy – elektrowni czy też oczyszczalni ścieków.

Omówienie roli informatyki we współczesnej dystrybucji. W jakim stopniu zmiany i nowinki techniczne, szczególnie te w zakresie szeroko pojętych technologii informatycznych, wpływają na działanie i funkcjonowanie segmentu dystrybucji elektrotechnicznej. Czy jesteśmy przygotowani na nadchodzące zmiany?

Prelegenci

Powrót do góry

Organizatorzy

Powrót do góry
Referrer:

W naszej witrynie stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.

Zamknij