Powrót do aktualności

System w chmurze dla Profinet upraszcza automatyzację rozproszoną

15.06.2017

System Cloud dla Profinet upraszcza automatyzację rozproszoną

Nowy system Proficloud firmy Phoenix Contact umożliwia łatwą i bezpieczną komunikację oraz sterowanie maszynami i systemami w różnych miejscach na całym świecie. Unikalna kombinacja standardu Profinet i usług Proficloud otwiera nowe możliwości automatyzacji.

System składa się z łącznika magistrali, kontrolera, licencji Proficloud i usług Proficloud. Instalacja jest szybka i łatwa: użytkownicy tworzą swoją sieć automatyki w swoim zwykłym środowisku programistycznym. Złącze Proficloud jest zainstalowane lokalnie i służy do łączenia lokalnej sieci Profinet z Proficloud za pośrednictwem Internetu. W lokalizacjach rozproszonych, kontrolery Proficloud łączą się z chmurą za pośrednictwem Internetu. Urządzenia rozproszone są teraz wyświetlane jako lokalne urządzenia w sieci Profinet, bez konieczności dalszej konfiguracji lub programowania. Szyfrowanie TLS (Transport Layer Security) zapewnia bezpieczeństwo danych.

Proficloud oferuje możliwość zintegrowania aplikacji lub usług opracowanych wewnętrznie z siecią Profinet za pośrednictwem Internetu. Umożliwia to na przykład uzyskanie dostępu do danych pogodowych z Internetu. Poprzez wprowadzenie szerokości i długości geograficznej system otrzymuje aktualne lub prognozowane informacje o pogodzie, które są odpowiednie dla zastosowań w wielu gałęziach przemysłu. Innym przykładem jest usługa "Cloud Service Calc" Proficloud (do obliczeń). Ta usługa outsourcinguje złożone operacje komputerowe w chmurze. Działanie programistyczne jest znacznie zredukowane, a niektóre obliczenia, które były wcześniej zbyt złożone, można teraz wykonać szybciej.


PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410