Industrie 4.0

Industrie 4.0

Inteligentna produkcja przyszłości: Dzięki naszemu doświadczeniu i naszym rozwiązaniom Twoja produkcja będzie przygotowana na wyzwania przyszłości.

Kategoria

Co to jest Industrie 4.0?

smart factory produkuje produkty na indywidualne zamówienia  

Industrie 4.0 i Internet of Things

Aby sprostać wyzwaniom naszego przemysłu w cyfrowym świecie, skupiamy toczącą się obecnie rewolucję w jednym pojęciu: Industrie 4.0.

Kryje się za nim cyfryzacja produktów, technologii oraz procesów produkcyjnych. Cyfrowe dane są wykorzystywane globalnie przez wszystkich uczestników procesów biznesowych i procesów tworzenia wartości dodanej. Świat wirtualny i realny stapiają się przez cały cykl życia produktu.

Na tej postawie rozwija się Internet Rzeczy (Internet of Things, IoT), gdzie identyfikowane jednoznacznie elementy, produkty i urządzenia fizyczne mają swą postać wirtualną. W świecie tym łączą się wszystkie części przemysłu. Ludzie, maszyny i produkty komunikują się ze sobą.

Dlaczego czwarta rewolucja przemysłowa?

Celem cyfryzacji naszego świata produkcji jest stworzenie smart factory  

Czwarta rewolucja przemysłowa

Nieustające zmiany w świecie produkcji znalazły wyraz w trzech pierwszych rewolucjach przemysłowych: maszynie parowej, opartej na podziale pracy produkcji masowej oraz automatyzacji na bazie techniki sterowania. Obecnie przeżywamy cyfrową transformację ku inteligentnej produkcji. Industrie 4.0 wskazuje rozwiązania mające na celu optymalizację kompleksowych procesów produkcyjnych z zastosowaniem nowych technologii. Produkcja przemysłowa i IT łączą się ze sobą w sposób coraz bardziej nierozerwalny.

Podczas tej czwartej rewolucji przemysłowej powstaje smart factory, czyli inteligentna fabryka. Opisuje ona efektywną i adaptowalną produkcję, która na każdym etapie zapewnia optymalne wytwarzanie wartości. Organizujące się samodzielnie sieci wytwarzania wartości można optymalizować według różnych kryteriów, na przykład pod względem kosztów, dostępności lub zużycia zasobów.

Industrie 4.0 w firmie Phoenix Contact

W firmie Phoenix Contact produkty powstają w pełni automatycznie nawet przy produkcji jednostkowej  

Przykład inteligentnej produkcji

Wraz z klientami i partnerami aktywnie kreujemy rozwiązania przyszłości. Dzięki niemal 100-letniemu doświadczeniu w zakresie produkcji maszyn i automatyzacji mamy najlepsze warunki ku temu, aby niemożliwą do zatrzymania transformację cyfrową naszego świata przemienić w inteligentną produkcję przyszłości.

Wysoki udział produkcji własnej, własna budowa maszyn oraz specjalistyczne know-how w dziedzinie automatyzacji to tylko trzy z wielu powodów, dla których firma Phoenix Contact jest idealnym i niezawodnym partnerem.

We własnej produkcji realizujemy to, co dziś jest możliwe. Poznaj przykłady zastosowania obrazujące korzyści płynące z Industrie 4.0. Zwiększ swoją konkurencyjność poprzez inteligentniejszą produkcję zapewniającą maksymalną efektywność i elastyczność. Tworzymy komponenty, systemy i rozwiązania.

Nasze praktyczne obszary działań

Aby zapewnić namacalne korzyści Industrie 4.0, działamy w różnych obszarach praktycznych.

Kliknij poniższy link, aby dowiedzieć się więcej na temat praktycznych segmentów działalności.

PHOENIX CONTACT Sp. z o.o

ul. Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
071/ 39 80 410

Serwis


Augmented Reality w praktycznym zastosowaniu

Podstawą cyfryzacji jest połączenie maszyn i systemów w sieć.